احتمال سفر حج با «گذرنامه زیارتی»

کد خبر: 1247614

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: گذرنامه ویژه اربعین که در محرم و صفر صادر می‌شدند همان گذرنامه‌های زیارتی هستند که در صورت مذاکرات مسئولان کشورمان با طرفهای سعودی، می‌شود با آن گذرنامه به سوریه و مکه هم سفر کرد.

احتمال سفر حج با «گذرنامه زیارتی»

سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: از ابتدایی که گذرنامه‌های ویژه اربعین را طراحی و چاپ کردیم به فکر این بودیم که این گذرنامه‌ها را به گذرنامه زیارتی تبدیل کنیم.

وی افزود: به همین منظور اعتبار گذرنامه ویژه اربعین را 5ساله تعیین کردیم و از همان ابتدا هم نام "گذرنامه زیارتی" بر آن گذاشتیم اما به‌دلیل اینکه در زمان محرم و صفر و بازه زمانی اربعین این گذرنامه‌ها صادر شدند بین مردم با نام گذرنامه ویژه اربعین شناخته شدند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه تصریح کرد: هزینه دریافت این گذرنامه 50 هزار تومان است و با اینکه ماه محرم و صفر تمام شده است اما هنوز هم امکان درخواست صدور گذرنامه زیارتی از طریق اپلیکیشن "پلیس من" برقرار است.

ذوالقدر با اشاره به صحبتی که در چند روز اخیر مبنی بر لغو روادید بین ایران و عربستان از سوی مسئولان وزارت میراث فرهنگی مطرح شد، گفت: اگر مسئولان به توافق برسند، امکان سفر به مکه و سوریه با همین گذرنامه‌های زیارتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه "در زمان حاضر با گذرنامه زیارتی می‌شود در طول سال به عتبات عالیات سفر کرد"، خاطرنشان کرد: افراد هم می‌توانند گذرنامه بین‌المللی داشته باشند و هم گذرنامه زیارتی و مشکلی برای سفر کردن با هر دو گذرنامه وجود ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها