پیش‌بینی بارش باران و کاهش محسوس دما در تهران

کد خبر: 1253787

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان استان ابری همراه با وزش باد، بارش باران و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی بارش باران و کاهش محسوس دما در تهران

براساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی با گذر متناوب سامانه بارشی از شمال کشور و تاثیر زبانه آن در استان طی امروز و فردا (۱۱ و۱۲ آبان) آسمان نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها ابری و همراه با وزش باد، گاهی همراه با بارش باران به‌ویژه در نیمه‌شمالی و در ارتفاعات با احتمال رعدوبرق غربی پیش‌بینی می‌شود.

 طی این مدت با توجه به بالا بودن رطوبت نسبی شبانه و عدم وزش باد قابل ملاحظه در نواحی پرتردد شهری در بعضی ساعات افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش موقت کیفیت هوا مورد انتظار است.

 از جمعه شب تا یکشنبه (۱۲ تا ۱۴ آبان) با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی دیگر و رخداد ناپایداری، آسمان استان نیمه‌ابری تا ابری همراه با مه رقیق به‌ویژه در نیمه‌شمالی و در بعضی ساعت‌ها بارش باران به‌ویژه در نیمه‌شمالی و غربی گاهی وزش باد نسبتا شدید و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 پدیده تگرگ در نواحی مستعد کوهستانی و بارش برف در قله‌ها دور از انتظار نیست. تا روز دوشنبه روند کاهش نسبی دما در سطح استان به‌ویژه در نیمه‌شمالی و کاهش محسوس دمای شبانه پیش‌بینی می‌شود.

 رخداد یخبندان موقت شبانه طی این مدت در ارتفاعات مورد انتظار است.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا( ۱۲ آبان) نیمه‌ابری تا ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده، گاهی وزش باد، در بعد از ظهر افزایش ابر و باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و در روز شنبه ( ۱۳ آبان) نیمه‌ابری گاهی وزش باد در بعضی ساعت‌ها رگبار باران با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه -امین‌آباد با کمینه دمای ۲ درجه سانتیگراد، خنک‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها