واردات قطعات کامپیوتر بهانه دریافت ارز/ متهم ارزی دستگیری شد

کد خبر: 1254292

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۴۱ میلیون واحد عدم ایفای تعهد ارزی خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش ارز کشف شده را بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

واردات قطعات کامپیوتر بهانه دریافت ارز/ متهم ارزی دستگیری شد

سرهنگ مهدی افشاری؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به دستگیری متهم ارزی در محدوده خیابان مطهری شدند.

وی افزود: در پی شکایت بانکی مبنی بر عدم ایفای تعهد ارزی توسط شرکتی جهت واردات قطعات کامپیوتر بررسی پرونده این بانک در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی تهران بزرگ قرار گرفت.

افشاری بیان کرد: این شرکت ارز را برای واردات دریافت کرده اما نه تنها هیچ گونه کالایی وارد نکرده بلکه تعهدات بانکی را هم رفع تعهد نکرده است و مالک شرکت هم فراری است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه این مالک سریعاً شناسایی و دستگیر شد، گفت: میزان تعهد ارزی این فرد 9 میلیون و 34 هزار و 222 لیر ترکیه و 32 میلیون و 731 هزار و 803 روپیه هند بوده است.

وی با بیان اینکه متهم ضمن اعتراف به بزه ارتکابی به مرجع قضائی معرفی شد، گفت: کارشناسان ارزش ریالی ارز مورد تعهد را بیش از 230 میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها