دعوت معاون رئیس جمهور از دختران دانشجوی غزه برای تحصیل در ایران

کد خبر: 1255939

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: سه نفر از دانشجویان غزه را بورس می‌کنیم و دانشگاه‌ها به ترتیب این کار را ادامه دهند و دختران دانشجوی غزه را استقبال می‌کنیم که بیایند در اینجا درس بخوانند.

 دعوت معاون رئیس جمهور از دختران دانشجوی غزه برای تحصیل در ایران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: سه نفر از دانشجویان غزه را بورس می‌کنیم و دانشگاه‌ها به ترتیب این کار را ادامه دهند و دختران دانشجوی غزه را استقبال می‌کنیم که بیایند در اینجا درس بخوانند.

 انسیه خزعلی ظهر امروز در  نخستین نشست بین‌المللی زنان ایرانی، معماران تمدن‌ساز در نهضت ترجمه (جهاد تبیین در الگوی سوم) با حضور فرهیختگانی از 15 کشور جهان به میزانی استان همدان اظهار داشت: زنان مقاوم ما در ایران و در طول جبهه‌ها و جنگ‌های متعددی که تحمل کردند، چه در زمان انقلاب، چه زمان جنگ، چه زمان دفاع از حریم حرم و چه در دفاع از امنیت نیز نشان دادند که آن گوهری که اسلام در وجود آنها به ودیعه نهاده است، بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که می‌تواند عزت و اقتدار یک کشور را تضمین کند.

 وی با بیان اینکه خانم دباغ به عنوان زن قهرمان، شجاع، نمونه و الگوی سومی و افتخار همدان که امام خمینی(ره) ایشان را تقدیر می‌کرده و در هفته‌های گذشته نیز رهبر معظم انقلاب با عظمت از ایشان یاد کردند، تصریح کرد: در حرکت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و در جبهه‌های مختلف درخشید و خانواده را هم پاس داشت به طوری که اهمیت و توجه به خانواده را در کنار همه فعالیت‌های سیاسی مدنظر قرار داد و او، نمونه کامل از زنی است که همه ابعاد وجودی خود و همه نعمت‌هایی که خداوند در وی به ودیعه نهاده را قدر دانست و سعی کرد توانمندی‌های خود به منصفه ظهور برساند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه همه انسانیت و شرافت ما به این است که ارزش‌های خود را پاس بداریم و خود را با یک زندگی مادی و حیوانی معامله نکنیم و این یعنی الگوی سوم زن، همه علمی که شما می‌آموزید اگر با فرهنگ، تزکیه، ایمان و انسانیت همراه نباشند هیچ ارزشی ندارد، خاطرنشان کرد: حیات طیبه هدف و جهت زندگی را مشخص می‌کند و به زندگی طعم، لذت و بها و قیمت می‌دهد بنابراین در الگوی سوم به دنبال این هستیم که علم، عمل و ایمان را با هم هماهنگ کنیم.

خزعلی اضافه کرد: حرکت ترجمه آثار مقاومت قابل تقدیر است به طوری که یکی از راه‌های خوب برای رساندن حرف و زندگینامه شهدا، ترجمه آثار مقاومت و زیبایی‌های زندگی طیبه‌ای است که در زندگی شهدا جریان داشته و الگوسازی و الگوگیری است، حرکتی که عمدتاً زنان ما بانی آن هستند. خاطراتی که از فرزندان، مادران و همسران شهدا نقل می‌شود، همه اینها جریان حیات طیبه در جهان خواهد بود اگر به درستی انتقال یابد و همه این موارد ایجاد یک فرهنگ است که به زندگی هدف و به اقتصاد و مسائل اجتماعی شکل دهد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه فرهنگ عامل و حافظ همه آن خوبی‌هایی است که در جریان مسائل اقتصادی جهت‌دهی سالم را داشته باشد و در جریان مسائل اجتماعی و سیاسی سلامتش را تأمین کند، اعلام کرد: رهبر معظم انقلاب تعبیری که درباره فرهنگ دارند این است که «فرهنگ هوای تنفس است» و ما به فرهنگ به عنوان هوای تنفس نگاه می‌کنیم و ایشان همین تعبیر را نسبت به زن دارند، در واقع زنان هوای تنفس یک محیط و خانواده هستند بنابراین زن و فرهنگ پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارند. زنان فرهنگ‌ساز هستند و به تعبیر امام راحل «قرآن کریم انسان‌ساز است و زنان نیز انسان‌ساز» و این نعمتی است که می‌خواهند این را کم‌ارزش جلوه دهند و هویت اصیل زنان مسلمان را دچار خدشه کنند.

وی بیان کرد: جایگاهی که اسلام برای زن، خانواده و حفظ ارزش‌های خانواده قائل است، از مسئولیت‌هایی است که بر دوش ما قرار دارد و اگر این خانواده‌ها و حیات طبیه و شهدا و آثاری که شما ترجمه‌هایش را می‌بینید نبودند و این زیبایی‌ها تصویر نشده بود، در مقابل ظلمی که در فلسطین مشاهده می‌کنید، این بزرگی‌ها، پاکی‌ها و ایثارها برای بودن انسانیت جای تجلیل و تقدیر دارد.

خزعلی با اعلام پذیرش و بورسیه دانشجویان اعلام کرد: سه نفر از دانشجویان غزه را بورس می‌کنیم و دانشگاه‌ها به ترتیب این کار را ادامه دهند و دختران دانشجوی غزه را استقبال می‌کنیم که بیایند در اینجا درس بخوانند و همانطور که قبلاً اعلام کردیم از دانشجویان افغانستانی حمایت می‌کنیم و در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌هایی که اختصاص به بانوان دارد، از این افراد استقبال خواهیم کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها