محیط زیست: هیچکدام از نیروگاه‌های تهران مازوت‌سوزی ندارند

کد خبر: 1260470

جز نیروگاه بعثت هیچ‌کدام از نیروگاه‌های تهران امکان مازوت‌سوزی ندارد و مخزن مازوت نیروگاه بعثت نیز پلمب است.

محیط زیست: هیچکدام از نیروگاه‌های تهران مازوت‌سوزی ندارند

صبح امروز خبرنگاران حوزه محیط زیست در بازدیدی حضوری از نیروگاه‌های تهران از عدم مازوت‌سوزی در این نیروگاه‌ها اطمینان حاصل کردند.

در نشستی که پیش از این بازدید میدانی انجام شد، میثم سعیدی مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: به دلیل اظهارات برخی نمایندگان محترم مجلس و اعضای شورای شهر تهران  مبنی بر مازوت‌سوزی در تهران، تصمیم گرفتیم نادرستی این ادعا را با حضور اصحاب محترم رسانه ثابت کنیم.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست در اجرای قانون هوای پاک، نقش نظارتی و حاکمیتی دارد اما افکار عمومی نقش جدی‌تری را از سازمان انتظار دارند. لذا هرگاه غبار یا آلودگی هوا حادث می‌شود، نوک پیکان انتقادات به سمت سازمان است درحالی که ما نقش نظارتی داریم و از نقش خود در حفاظت از محیط زیست مردم کوتاه، نخواهیم آمد. امیدوارم شما به عنوان بخشی از رسانه‌های جمعی بتوانید این وظیفه را تشریح کنید.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جز نیروگاه بعثت هیچکدام از نیروگاه‌ها امکان مازوت‌سوزی ندارد و مخزن مازوت نیروگاه بعثت نیز پلمب است. نیروگاه‌هایی هم  که دوستان شورای شهر گفتند، یکی در نزدیک قزوین و یکی در فردیس کرج است که هیچکدام از آنها، مازوت‌سوزی نداشته‌اند. ما هر شب گشت  و پایش داریم و شرایط این نیروگاه‌ها و هر واحدی که ممکن است آلایندگی داشته باشد را رصد می‌کنیم.

سعیدی تاکید کرد: از شما خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌خواهم که حقایق را بگویید و اجازه ندهید برخی برای گرفتن رای، افکار عمومی را به بازی بگیرند و خوراکی برای رسانه‌های چرک ضد انقلاب تهیه کنند که علیه دستگاه‌های خدوم کشور، جبهه بگیرند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها