پرونده قتل پس از ۲ سال در اصفهان حل شد | ‌راز برادرکشی چگونه برملا شد؟

کد خبر: 1262430

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: مردی که ۲ سال پیش برادر خود را به قتل رسانده و جسد وی را در چاه ۱۸ متری دفتر کار خود پنهان کرده بود طی عملیاتی در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی و دستگیر شد.

پرونده قتل پس از ۲ سال در اصفهان حل شد | ‌راز برادرکشی چگونه برملا شد؟

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: مردی که ۲ سال پیش برادر خود را به قتل رسانده و جسد وی را در چاه ۱۸ متری دفتر کار خود پنهان کرده بود طی عملیاتی در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسین تُرکیان اظهار داشت: پس از 2 سال اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان اصفهان مردی که برادر کوچک خود را به قتل رسانده و در یکی از استان های شمالی کشور با هویت جعلی زندگی می کرد شناسایی و دستگیر شد.

وی درباره جزئیات این پرونده گفت: 22 اسفند ماه سال 1400 یک دختر و پسر جوان با مراجعه به یکی از کلانتری های اصفهان خبر از مفقودشدن چند روزه پدر خود می‌دهند و عنوان می‌کنند که تنها عمویشان که در خارج از کشور زندگی می‌کرده به تازگی به ایران آمده و پدرشان با خودروی وی به بیرون رفته و دیگر به خانه مراجعه نکرده و به احتمال زیاد پدر آنها توسط برادر خود به قتل رسیده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: پس از این اظهارات پرونده‌ای تشکیل و برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان اصفهان ارجاع شد و تیمی از کارآگاهان خبره و مجرب این پلیس به جستجو برای یافتن سرنخ هایی از این ماجرا پرداختند.

وی ادامه داد: جستجوهای کارآگاهان ادامه داشت تا اینکه خودرویی با مشخصات اعلام شده به صورت بلاصاحب در اطراف یکی از شهرهای اصفهان کشف و مشخص شد خودرو متعلق به برادر بزرگ‌تر بوده و خودرو نیز توسط خود او در این مکان رها شده است.

تُرکیان خاطرنشان کرد: تمام شواهد و سرنخ های پلیس حاکی از این بود که برادر بزرگتر برادر کوچک‌تر خود را به قتل رسانده و فرزندانش برای اینکه پدرشان گرفتار نشود داستان را وارونه جلوه داده و عموی خود را قاتل پدر خود معرفی کردند اما از طرفی دیگر هیچ گونه ردی از فرد قاتل و جنازه مقتول وجود نداشت با این حال پرونده همچنان مفتوح بوده و کارآگاهان به جستجوهای خود در این زمینه ادامه دادند تا اینکه با گذشت 2 سال از وقوع حادثه رد پای برادر بزرگتر که با هویت جعلی در یکی از شهرهای شمالی کشور به صورت مخفیانه زندگی می‌کرد پیدا شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: با پیدا شدن مدارک و مستنداتی مبنی بر مخفیگاه برادر بزرگ‌تر بلافاصله تیمی از کارآگاهان اداره جرایم جنایی این پلیس پس از اخذ مجوز از مرجع قضائی به محل اعزام و آذر ماه سال جاری در یک عملیات ضربتی فرد مذکور را دستگیر و به اصفهان منتقل کردند.

وی ادامه داد: متهم علی‌رغم اینکه در بازجویی ها از جرم قتل برادر خود تفره رفته و به دنبال منحرف کردن دوباره کارآگاهان بود اما نهایتاً هنگامی که با مدارک و مستندات محکم پلیس مواجه شد لب به اعتراف گشوده و با اقرار به قتل برادر کوچکتر خود عنوان کرد که"روز حادثه با برادرم به دفتر کارم رفته و آنجا بر سر مسائل مالی و ارث و میراث با او به مشاجره پرداختم و در همین حین او را به درون چاه 18 که در دفترم بود پرت کردم و سپس دو متر از چاه را با بتُن پُر کرده و بعد روی آن نخالخه ساختمانی ریختم و برای صحنه‌سازی خودرو را در خارج از اصفهان رها کردم و خودم به یکی از شهر‌های شمالی کشور متواری شدم تا جوری صحنه‌سازی شود که برادرم من را به قتل رسانده و به خارج از کشور رفته است.‌"

وی اضافه کرد: با اعتراف صریح متهم به قتل، کاراگاهان به محل دفتر وی اعزام و با استفاده از دستگاه‌های مجهز توانستند طی 6 شبانه روز کار حفاری نهایتاً جسد مقتول که برادر 55 ساله قاتل بود را از داخل چاه بیرون بکشند.

سرهنگ ترکیان خاطر نشان کرد: با پیدا شدن جسد مقتول و اعترافات قاتل پرونده مزبور تکمیل و فرزندان متهم که در محل قتل حضور داشته و نسبت به پنهان کردن جسد و همچنین فراری دادن پدر خود با او همکاری داشته و همچنین با طراحی سناریوی قتل پدر خود قصد گمراه کردن پلیس و اخلال در پرونده قتل داشتند نیز دستگیر و هر 3نفر برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها