ماجرای عجیب جیب‌بری خانم ۴۷ ساله در سنندج!

کد خبر: 1262505

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان از دستگیر یک خانم جیب بر ۴۷ ساله با سرقت بیش از ۵ میلیارد ریال طلا در سنندج خبر داد.

 ماجرای عجیب جیب‌بری خانم ۴۷ ساله در سنندج!

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان از دستگیر یک خانم جیب بر ۴۷ ساله با سرقت بیش از ۵ میلیارد ریال طلا در سنندج خبر داد.

سرهنگ فرامرز شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج از دستگیر یک زن جیب بر 47 ساله و سابقه‌دار در خبر داد و اظهار داشت: پس از شکایت مردمی و اعلام سرقت با تلاش کارآگاهان پلیس این سارق سابقه‌دار شناسایی و بلافاصله بازداشت شد.

وی با بیان اینکه این زن سارق، طعمه‌هایش را در طلافروشی‌ها و مکان‌های پرتردد انتخاب می‌کرد، گفت: 2 مالخر در این رابطه بازداشت و بیش از 500 میلیون تومان طلا از آن‌ها کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان با اشاره به اینکه تحقیقات پلیس ادامه داشته و کسانی که در یکسال گذشته طلاهایشان در سنندج به سرقت رفته می‌توانند به پلیس آگاهی مراجعه کنند، تصریح کرد: شهروندان اموال گران قیمت را در کیف‌هایشان نگهداری نکنند و زمانی هم که برای خرید در معابر شلوغ و عمومی حضور پیدا کرده، مراقب کیف‌هایشان باشند.

وی با بیان اینکه بیشتر سرقت‌هایی که توسط سارقان صورت می‌گیرد به دلیل سهل انگاری و رعایت نکردن نکات ایمنی افراد است، افزود: شهروندان به هیچ وجه محتویات داخل کیف خود را در معرض دید افراد ناشناس قرار ندهند و کیف خود را با دستی که مجاور دیوار یا جوی آب است حمل کنند. هنگام سوار شدن در اتوبوس‌های شهری و در اماکن شلوغ بیشتر مراقب باشند.

دستگیری قاتل

شاکری در بخشی دیگر از سخنان خود از بازداشت قاتل شهروند سنندجی عملیات ضربتی کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد و عنوان کرد: در پی وقوع یک فقره قتل، در یکی از محلات سنندج، شناسایی و دستگیری عاملان این قتل به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت که با اقدامات پلیسی متهم در محل اختفای خود دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان با اشاره به اینکه علت و انگیزه از ارتکاب قتل، اختلافت خانوادگی بوده است، اظهار کرد: متهم به همراه پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت. پیشنهاد می‌شود شهروندان در برخورد با یکدیگر صعه صدر داشته و هر گونه اختلاف را از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنند تا شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی نباشیم.

زن جیب بر 47 ساله نیز در پاسخ به این سؤال که چرا سرقت کردید، این اقدام را انکار می‌کرد و مدعی شد: به طلا فروشی رفتم قیمت طلا را بگیرم که کیف این خانم باز بود یک لحظه شیطان گولم زد و طلای این خانم را سرقت کردم!

این اظهارات در حالی‌ست که سارق سال گذشته نیز به جرم سرقت طلای شهروندان سنندجی بازداشت اما با جلب رضایت شاکی آزاد شده بود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها