دومین جلسه دادگاه منافقین/رابط منافقین با ارتش تروریستی آمریکا که بود؟

کد خبر: 1262930

در این جلسه فرزند شهید صیاد شیرازی، دختر شهید لاجوردی و دیگر خانواده‌های شهدایی که به دست منافقین به شهادت رسیدند حضور دارند.

دومین جلسه دادگاه منافقین/رابط منافقین با ارتش تروریستی آمریکا که بود؟

 دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی صبح امروز ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲ به‌صورت علنی آغاز شد.

این جلسه رسیدگی به ریاست قاضی حجت‌الاسلام دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری در مجتمع قضائی امام خمینی (ره) درحال برگزاری است.

در ابتدای جلسه دادگاه، قاضی دهقانی با قرائت آیه ۵۸ سوره نساء دادگاه را آغاز کرد و اظهار کرد: قضاوت به عدالت و بازگرداندن امانات به صاحبانش نیکوترین چیزی است که خداوند بر آنها توصیه می‌کند.

در این جلسه فرزند شهید صیاد شیرازی، دختر شهید لاجوردی و دیگر خانواده‌های شهدایی که به دست منافقین به شهادت رسیدند حضور دارند همچنین ۲ تن از جانبازان جنایات منافقین نیز در‌ دادگاه حضور دارند و قرار است کیفرخواست متهمان ردیف پنج تا ۳۰ این پرونده قرائت شود.

 قاضی دهقانی: عدم حضور متهمان در دادگاه مانع رسیدگی نیست

قاضی دهقانی با تاکید بر اینکه این دادگاه با رعایت کامل اصول آیین دادرسی در حال برگزاری است، افزود: مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران هر که در خاک جمهوری اسلامی مرتکب جرم شود حتی اگر بخشی از اقدامات مجرمانه مربوط به جمهوری اسلامی ایران باشد، جرم واقع شده در جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود و هر شخص ایرانی خارج از خاک کشور نیز مرتکب جرایم علیه امنیت ایران شود، طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران محاکمه می‌شود.

وی ادامه داد: صلاحیت رسیدگی دادگاه به اتهامات این گروه احراز شده و اعلام می‌کند که با تاکید بر اصل ۳۵ قانون اساسی مبنی بر انتخاب وکیل مدافع دادگستری برای طرفین در دادگاه، ابلاغیه دادگاه برای متهمان نامبرده شده در کیفرخواست به آدرس الکترونیکی آنها برای حضور در جلسه دادگاه یا حضور وکیل ابلاغ شد اما متهمان در مهلت مقرر قانونی وکیل معرفی نکردند.

قاضی دهقانی خاطر نشان کرد: متن این ابلاغیه در جراید کثیرالانتشار منتشر شده‌است و با توجه به عدم اعلام وکیل برای خود، دادگاه برای رعایت حقوق متهمان وکیل تسخیری تعیین کرده است البته متهمان حتی پس از تعیین وکیل مدافع دادگستری تسخیری می‌توانند وکیل تعیین داشته باشند.

رئیس دادگاه تصریح کرد: عدم حضور متهمان در دادگاه مانع رسیدگی نیست و دادگاه با حضور وکلای تسخیری رسیدگی را ادامه می‌دهد.

وی از نماینده دادستان درخواست کرد که با حضور در جایگاه به قرائت ادامه کیفرخواست بپردازد.

نماینده دادستان با حضور در جایگاه گفت: متهم ردیف پنجم دادگاه رسیدگی به جرائم گروهک تروریستی منافقین زهره اخیانی فرزند محمدحسین متولد سال ۱۳۴۳ از شاهرود است. اخیانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۵۸ با عضویت در جنبش به اصطلاح ملی منافقین و مسئولیت دانش آموزان شهرستان، شاهرود آغاز می‌شود.

 وی افزود: نامبرده در سال ۱۳۶۰، مسئول تیم‌های عملیاتی دانش آموزی بوده که در همان سال نیز به همین اتهام دستگیر و پس از چند روز آزاد می‌شود. نامبرده از مسئولان اصلی گروهک در مقطع عراق و عضو شورای رهبری منافقین میباشد که علاوه بر داشتن مسئولیت در بخش‌های مختلف شاخه‌ی نظامی تشکیلات در آن مقطع به عنوان یکی از مسئولین مرتبط با نیرو‌های آمریکایی نیز فعالیت داشته است.

نماینده دادستان بیان کرد: اخیانی در به اصطلاح انتخابات سال ۱۳۸۴ گروهک به مدت دو سال به عنوان مسئول اول تشکیلات انتخاب می‌شود. در ضمن از جمله فعالیت‌های وی پیگیری راه اندازی تیم‌ها و واحد‌های مرزی در ماموریت‌ها و سلسله عملیات‌های تروریستی سال ۱۳۷۹ بوده و در حال حاضر نیز مسئول ستاد شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین می‌باشد.

وی افزود: برخی از جداشدگان از منافقین اعطای پست نفر اولی تشکیلات به زهره اخیانی را به نوعی اعطای حق السکوت به وی در قبال مرگ مشکوک یا همان قتل همسرش یعنی علی نقی حدادی از مسئولان گروهک در فاز نظامی در مقطع عراق ارزیابی می‌کنند.

نماینده دادستان عنوان کرد: در اوایل دهه‌ی ۷۰ هجری شمسی، علی نقی حدادی به دلیل تخطی از فرمان رجوی در انقلاب ایدئولوژیک، در حالی که مسئول یکی از دسته‌های شاخه‌ی نظامی منافقین بوده، بازداشت می‌شود و پس از چند روز شکنجه ادعا می‌گردد که در زندان خودکشی کرده است. ضمناً زهره اخیانی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۹-۱۳۱/۱-A است.

وی ادامه داد: متهم ردیف ششم، فهیمه اروانی فرزند تقی، نامبرده نیز در سال ۵۸ عضو این سازمان می‌شود و پس از مارکسیسم شدن گروهک به این موضوع اعتراض و برای مقطعی از این گروهک جدا می‌شود. وی پس از مدتی با علیرضا پورنظری ازدواج تشکیلاتی نموده و در عراق به منافقین می پیوندد.

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: اروانی در سال ۵۸ مسئولیت آموزش شاخصه نظامی را برعهده داشته و طراحی ورود افراد به داخل کشور و چک برنامه‌های آن‌ها برای خمپاره‌زنی به مناطق مسکونی و ادارات را عهده‌دار بود. وی شکنجه گر و بازجو افراد به اصطلاح افراد مسئله‌دار بوده است. نامبرده دارای اعلان قرمز است.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف هفتم، مهدی براعی فرزند محمد حسن متهم ردیف هفتم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. این شخص در سال ۱۳۴۷ با تشکیلات نفاق آشنا و جذب آن شده و در اواخر سال ۱۳۵۷، به اتفاق دیگر هم کیشان خود دفتر منافقین در قم را تأسیس می‌نماید و سپس در سال ۱۳۶۰، به عضویت مرکزیت تشکیلات در می‌آید.

وی افزود: مهدی براعی یکی از طراحان اصلی اقدامات تروریستی و مسلحانه‌ی ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ بوده است و در همان سال نیز با یکی از اعضای گروهک به نام مرضیه غفاری ازدواج تشکیلاتی کرده و پس از عملیات‌های نظامی تروریستی به اتفاق وی به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده و به مقر منافقین در فرانسه ملحق می‌شود. براعی مسئول اول مالی و امکانات گروهک در سال ۱۳۶۰ بوده و مسئول به اصطلاح بخش اجتماعی تشکیلات در فرانسه نیز می‌باشد.

نماینده دادستان گفت: مسئول اطلاعات نیرو‌های پیشمرگ منافقین در سال ۱۳۶۲ در کردستان عراق؛ مسئول هدایت بمب گذاری‌های سال‌های ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴؛ مسئول محور در حمله‌ی به اسلام آباد غرب در عملیات نظامی تروریستی فروغ جاویدان و مسئول چک و بررسی عملیات‌های تروریستی خمپاره زنی طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸ این شخص بوده است. وی هم اکنون در حوزه‌ی روابط و ملاقات‌ها با مسئولان آلبانیایی فعالیت دارد. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۸۲/۶-A است.

وی افزود: متهم ردیف هشتم، مژگان پارسایی فرزند محمد، وی پس از ادامه تحصیل به آمریکا می‌رود تحت تاثیر برادرش جذب گروهک می‌شود و درس را رها می کند و با یکی از تشکلایت ازدواج کرده و عازم عراق می‌شود. وی در عملیات مروارید نیز شرکت می‌کند وی در سال ۸۲ همراه مریم رجوی از عراق خارج می شود و به جمع‌آوری منابع مالی برای اهداف سازمان فعالیت می‌کند. همچنین از سال ۷۶ تا ۸۰ که تیم های عملیاتی تشکیلات پس از اموزش های لازم به کشور اعزام می شدند، این تیم را ترغیب می‌کرد. اقدامات ک فعایت او موجب می‌شود مسعود رجوی اعلام می‌کند بیشترین راندمان عملیاتی توسط مژگان صورت گرفته و سازمان را نجات داده است.

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: وی از طراحان ترور علی صیاد شیرازی است. در این خصوص کلیپی تهیه شده که با اجازه شما منتشر می‌شود.  

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف نهم، زهرا مریخی فرزند محمدعلی متولد قائمشهر از طرف پدری اصالتاً اهل شوروی بوده و در سال ۱۳۵۲ با منافقین آشنا و جذب تشکیلات می‌شود. وی فعالیت‌های خود را تحت عنوان جوانان به اصطلاح مسلمان، در شهرستان قائمشهر شروع می‌کند.

وی ادامه داد: مریخی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت خود در تشکیلات قائمشهر ادامه داده و پس از آغاز فاز نظامی تروریستی گروهک بعد از چند سال اختفا در نهایتاً در سال ۱۳۶۳ از کشور خارج و به کردستان عراق متواری می‌شود.

نماینده دادستان بیان کرد: خانه‌های تیمی قائمشهر و تهران او در سال ۱۳۶۶ با یکی از اعضای منافقین به نام ماشاء الله توکلی ازدواج تشکیلاتی کرده و در پی جریانات طلاق تشکیلاتی نیز از وی جدا می‌شود. یکی از برادران نامبرده به نام علی که با تشویق مشارالیها از کشور متواری و در عراق به منافقین ملحق شده بود در عملیات نظامی تروریستی آفتاب کشته می‌شود.

وی افزود: مریخی پس از آنکه در سال ۱۳۶۴ در پاریس مستقر می‌گردد تا سال ۱۳۸۱ به صورت مستمر، بین عراق و کشور‌های اروپایی تردد داشته و منصب‌هایی همچون مسئول تشکیلات نفاق در آلمان انگلیس و حوزه‌ی اسکاندیناوی را بر عهده می‌گیرد.

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئولیت ستاد تبلیغات سیما، رادیو و نشریه نفاق،‌عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و عضو شورای رهبری و مسئول هماهنگ کننده‌ی دفاتر به اصطلاح ریاست جمهوری منافقین. ضمناً مریخی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۳۸/۶-A است.

سردبیر تلویزیون تروریستی سیمای مجاهد چه کسی است؟

وی ادامه داد: متهم ردیف دهم دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین محمد علی توحیدی خانیکی است. توحیدی خانیگی در سال ۱۳۴۷ توسط پسر عمویش هادی خانیکی جذب گروهک منافقین شده و همسرش به نام قدسی خرازیان نیز از اعضای گروهک و متواری به فرانسه بوده که در سال ۱۳۶۶ طلاق تشکیلاتی می‌گیرند.

نماینده دادستان بیان کرد: محمدعلی توحیدی از کادر‌های مهم گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه و مسئول سیمای به اصطلاح آزادی است.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های توحیدی خانیکی عبارت است از مسئول بخش به اصطلاح نظامی گروهک و عضو دفتر مسعود رجوی در سال ۱۳۵۷، عضو بخش روابط خارجی تشکیلات در سال ۱۳۵۹، مسئول نشریه‌ی به اصطلاح مجاهد در سال ۱۳۶۵، شرکت در عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و مسئول برخورد با عناصر مسئله دار گروهک در سال ۱۳۷۳. همچنین نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۸۱/۶-A است.

نماینده دادستان اظهار کرد: متهم ردیف یازدهم علی خدایی فرزند عباس متولد تهران است که در سال ۱۳۵۰ توسط برادرش مهدی جذب گروهک می‌شود. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی در بخش به اصطلاح سیاسی تشکیلات در امور مربوط به شهرستان‌ها فعالیت کرده و در سال ۱۳۵۹ بعد از ازدواج با یکی دیگر از منافقین به نام فائزه بهاری مسئولیت تعدادی از تیم‌های عملیاتی را بر عهده می‌گیرد. البته مدتی نیز مسئول عملیات‌های تروریستی شیراز می‌شود.

وی افزود: عضویت در هیئت تحریریه‌ی نشریه‌ی به اصطلاح مجاهد فعالیت در بخش تبلیغات منافقین و توجیه و جذب نیرو‌های بدو ورود به تشکیلات از دیگر اقدامات علی خدایی صفت به شمار می‌آید.

نماینده دادستان بیان کرد: نامبرده در سال ۱۳۶۱ از ایران متواری و طی سال‌های ۱۳۶۳ – ۱۳۶۴ در بخش مهاجرت در فرانسه و پس از آن در بخش به اصطلاح اجتماعی گروهک فعالیت نموده و سپس به عراق منتقل و مسئولیت عملیات‌های تروریستی در استان فارس را عهده دار می‌شود. در ادامه در سال ۱۳۶۶ به ستاد به اصطلاح سیاسی منتقل و مسئولیت تدارکات خارج را به عهده می‌گیرد.

وی افزود: خدایی پس از تشکیل مقر‌های نظامی تروریستی منافقین به عنوان مسئول در عملیات‌ها شرکت کرده و در عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان به عنوان مسئول تیم در محور قزوین و تحت مسئولیت مهدی افتخاری بوده است.

نماینده دادستان بیان کرد: خدایی در حال حاضر نیز یکی از اعضای کمیته اطلاعات و عملیات ستاد داخله است. شایان ذکر است برادر او (مهدی) و احد از خواهرانش (به نام صدیقه) در عراق و در مقر اشرف جزء شورای رهبری بوده اند. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

نماینده دادستان اظهار کرد: مهدی خدایی صفت متهم ردیف دوازدهم، فرزند عباس متولد تهران از اعضای قدیمی گروهک منافقین است که پس از استمرار فعالیت‌های خود به نفع تشکیلات در سال ۱۳۶۰ به کردستان متواری و در قسمت رادیوی نفاق شروع به کار می‌کند.سپس به فرانسه رفته و از مسئولان به اصطلاح روابط خارجی گروهک می‌شود.

وی گفت: برادر کوچکتر مشارالیه به نام علی خدایی صفت از کادر‌های قدیمی و فعال منافقین بوده و یکی از خواهرانش به نام صدیقه نیز از اعضای شورای رهبری تشکیلات است.

نماینده دادستان تصریح کرد: مسئول امنیتی بخش روابط گروهک در سال ۱۳۶۰، شرکت در عملیات‌های تروریستی نظامی مروارید و فروغ جاویدان، مسئول نشست‌های به اصطلاح سیاسی در پذیرش مقر اشرف و عضو شورای مرکزی منافقین بحشی از مسئولیت های خدایی است.  نامبرده در حال حاضر نیز یکی از اعضای کمیته‌ی اطلاعات و عملیات تشکیلات در آلبانی است.

وی ادامه داد: عباسعلی داوری فیضی پورآذر متهم ردیف سیزدهمین دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. داوری از سال ۱۳۴۷ جذب گروهک شده در مقطع قبل از انقلاب، دارای سابقه‌ی جعل اسناد بوده است و دارای یک شناسنامه‌ی دیگر با شماره ۳۲ و تاریخ تولد ۱۳۲۲/۰۱/۰۸ است.

نماینده دادستان بیان کرد: ضمناً وی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی مدتی به سازماندهی تشکیلات در تبریز و مشهد پرداخته و سپس در دفتر مرکزی منافقین در تهران مشغول فعالیت می‌شود. همچنین مشارالیه پس از رجوی همراه همسرش از کشور خارج و مسئول دفتر به اصطلاح سیاسی گروهک منافقین در خارج از کشور می‌شود.

وی افزود: از جمله مسئولیت‌های داوری فیضی عبارت است از مسئول روابط خارجی تشکیلات، مسئول ارتباط با نهضت‌های به اصطلاح آزادی بخش جهان، مسئول روابط گروهک منافقین با مسئولان عراقی، شرکت در عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان به عنوان مسئول تیم نظامی محور همدان، شرکت در نشست‌های منافقین با ژنرال‌های آمریکایی و نفر اول نشست‌های گروهک و ارائه دهنده‌ی اطلاعات محصله از جاسوسی به استخبارات عراق در جنگ تحمیلی.

نماینده دادستان بیان کرد: داوری فیضی هم اکنون مسئول توجیه ستاد داخله در حوزه‌ی ترک زبان‌ها و مسئول نشست‌های ایدئولوژیک سران در ستاد داخله است. به دلیل جنایت‌های ارتکابی از سوی نامبرده در قالب همکاری با رژیم بعث و همچنین به اتهام آدم ربایی در تاریخ ۲۰۰۸/۰۱/۲۲ میلادی، حکم جلب وی، مژگان پارسایی و صدیقه حسینی، توسط قاضی دادگاه جنایی بغداد صادر شده است. وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

رابط منافقین با ارتش تروریستی آمریکا که بود؟

وی افزود: سید مجید سید المحدثین متهم ردیف چهاردهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. این شخص در سال ۱۳۵۲ در ارتباط با فعالیت‌های گروهک قرار گرفته و در هسته‌های مخفی و چریکی تشکیلات به فعالیت می‌پردازد.  وی در حال حاضر رئیس کمیسیون به اصطلاح سیاست خارجی منافقین و از افراد رده بالای گروهک است.

نماینده دادستان بیان کرد:‌ مسئول دفتر مسعود رجوی در پاریس در سال ۱۳۶۲، از مسئولان اجرای طرح اقدامات مسلحانه در سال ۱۳۶۰، عضو هیئت اجرایی تشکیلات در سال ۱۳۶۵، عضو شورای رهبری شاخه‌ی نظامی گروهک منافقین در عملیات‌های متعدد تروریستی نفاق از جمله چلچراغ فروغ جاویدان و مروارید  از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های سیدالمحدثین است.  نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به است.

کانون شورشی منافقین را چه کسی هدایت می‌کند؟

وی ادامه داد: صدیقه حسینی متهم ردیف پانزدهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده از لحاظ تشکیلاتی از رده‌های اول شورای رهبری و از نظر نظامی مسئول اول گروهک است و طی سال‌های گذشته جزء نیرو‌های خارج کشوری منافقین به شمار آمده و در سال ۱۳۷۴، همراه با مریم رجوی به مقر تشکیلات در عراق ملحق می‌شود.

نماینده دادستان بیان کرد: از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از رئیس شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین، سخنران نشست‌های ایدئولوژیک و محفلی برای اعضای تشکیلات، معاون پشتیبانی اطلاعاتی شاخه‌ی نظامی منافقین در عملیات تروریستی نظامی مروارید

وی خاطر نشان کرد: حسینی در حال حاضر مسئول بخش سایبری هدایت کانون‌های شورشی تشکیلات و مسئول بخش مردان در آلبانی است. همچنین به دلیل جنایت‌های ارتکابی از سوی نامبرده در قالب همکاری با رژیم بعث و به اتهام آدمربایی در ۲۰۰۸/۰۱/۲۲ میلادی حکم جلب وی، عباس داوری و مژگان پارسایی، توسط قاضی دادگاه جنایی بغداد صادر شده است.

نماینده دادستان بیان کرد: مسعود طریقت منفرد متهم ردیف شانزدهم در سال ۱۳۴۸ جذب گروهک شده و به‌عنوان مسئول روابط منافقین در پایگاه انزلی بخش شهرستان و مسئول به اصطلاح سیاسی گروهک مشغول فعالیت می‌شود.

وی افزود: طریقت منفرد به عنوان یکی از اعضای کادر مرکزی منافقین در شاخه‌ی تروریستی نظامی تشکیلات شناخته شده که در سال ۱۳۷۸ مسئولیت آموزش و اعزام تیم‌های خمپاره زنی به تهران را عهده دار بوده است. همچنین وی آموزش‌های لازم برای تهیه و ساخت بمب را فراگرفته و سابقه‌ی اقداماتی، چون تهیه و وارد نمودن اسلحه مهمات و مواد منفجره از خارج از کشور را نیز داشته است.

نماینده دادستان بیان کرد: طریقت نامبرده در ربودن هواپیما و طراحی عملیات‌های ربایش و ترور شخصیت‌ها نیز تخصص دارد. او که در مقر اصلی منافقین در فرانسه با نام مستعار عبدالحمید لولاچیان فعالیت داشته در برهه‌ای نیز با نام مستعار یاسر مالی مسئولیت کل مالی سازمان و خرید اقلام سنگین در عراق را عهده دار بوده است. کمااینکه نامبرده در حال حاضر نیز همچنان به عنوان مسئول تامین مالی تروریسم تشکیلات، در آلبانی مستقر است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

نشست‌های منافقین در آلبانی توسط چه کسی برگزار می‌شود؟

وی ادامه داد: مهوش سپهری متهم ردیف هفدهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. مهوش سپهری در سال ۱۳۵۴ به عضویت منافقین در آمده به عنوان یکی از مهمترین مسئولان تشکیلاتی گروهک محسوب می‌شود.

نماینده دادستان در ادامه بیان کرد: گفتنی است یکی از خواهران وی نیز به اتهام عضویت در گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۶۰ دستگیر و محکوم شده لکن در ادامه در سایه‌ی رافت و عطوفت نظام جمهوری اسلامی از زندان آزاد می‌شود. یکی از برادران مهوش سپهری به نام سهراب نیز یک هفته قبل از عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان با تحریک نامبرده از کشور متواری شده و ضمن حضور در عملیات مذکور، کشته می‌شود.

وی افزود: از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از عضو بخش روابط خارجی گروهک در سال ۱۳۶۳، راه اندازی و مسئولیت شاخه‌ی نظامی تشکیلات در سنندج و عضویت در پیش مرگ‌های کردستان در سال ۱۳۶۴، مسئول نهاد و عضو هیئت اجرایی انجمن به اصطلاح دانشجویان مسلمان در آلمان در سال ۱۳۶۶ شرکت در عملیات‌های تروریستی نظامی فروغ جاویدان و چلچراغ با سمت مسئول، مسئول محور و معاونت آموزش شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۷۰، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در سال ۱۳۷۱، مسئول برگزاری نشست برای عناصر مستقر در اروپا در سال ۱۳۷۴، جانشین مسئول شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین به مدت دو سال از شهریور ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۰ و مسئول توجیه تیم‌های تروریستی منافقین از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۸.

نماینده داستان بیان کرد: در حال حاضر قسمتی از مهمترین نشست‌های تشکیلاتی در آلبانی توسط مهوش سپهری برگزار می شود. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

خانه‌های تیمی نفاق چگونه اداره می‌شد؟

وی ادامه داد: قدسی خرازیان متهم ردیف هجدهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. خرازیان در سال ۱۳۵۲ به گروهک منافقین ملحق شده و در ادامه با یکی از اعضای نفاق به نام محمد علی توحیدی خانیکی ازدواج تشکیلاتی می‌کند.

نماینده دادستان بیان کرد: از آنجایی که قدسی خرازیان در سال ۱۳۸۲ در قسمت تامین مالی تروریسم گروهک تحت نظر محمد طریقت منفرد فعالیت داشته فلذا در جریان کلیه فعالیت‌های مالی و پولشویی تشکیلات بوده و در همین راستا نیز نامبرده از جمله نفراتی است که در ۱۷ ژوئن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط پلیس فرانسه دستگیر می‌شود.

وی افزود: از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از فعالیت تشکیلاتی پس از اقدامات مسلحانه‌ی ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ در خانه‌های تیمی منافقین، از معاونین اجرایی مرکزیت نفاق در سال ۱۳۶۴، شرکت در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، معاون واحد مخابرات شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین در مقر اشرف در سال ۱۳۷۰ و عضو کادر رهبری شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در سال ۱۳۷۲.

نماینده دادستان بیان کرد: خرازیان در حال حاضر از اعضای اصلی کادر مرکزی گروهک منافقین است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

وی ادامه داد: مهناز سلیمیان متهم ردیف نوزدهم اوایل انقلاب جذب گروهک تروریستی منافقین شده و در تشکیلات محلات نفاق سازماندهی و به فعالیت می‌پردازد.

نماینده دادستان گفت: پس از اقدامات مسلحانه‌ی ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ گروهک (شروع فاز نظامی)، وی مخفی و سپس به خارج از کشور متواری شده و در تشکیلات منافقین، به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به تدریج اقدامات نامبرده موجب ارتقاء او به عنوان دبیر شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت می‌شود. گفتنی است وی در حال حاضر عضو شورای مرکزی گروهک منافقین است.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از حضور فعال در اقدامات مسلحانه و درگیری‌های خیابانی نشست‌های جمعی و فروش نشریه، کتاب و پخش اوراق تبلیغاتی منافقین در سال ۱۳۶۰، شرکت در اقدامات مسلحانه‌ی گروهک همزمان با شروع فاز نظامی در خرداد سال ۱۳۶۰، شرکت در عملیات‌های تروریستی نظامی منافقین در سال ۱۳۶۷ از جمله فروغ جاویدان و مسئول شنود بیسیم در عملیات تروریستی - نظامی مروارید موسوم به عملیات نسل کشی اکراد. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

نماینده دادستان در ادامه بیان کرد: محسن سیه کلاه متهم ردیف بیستم متولد تهران از اعضای قدیمی گروهک و هم بند مسعود رجوی بوده که در سال ۱۳۵۳ پس از کنار زدن شریف واقفی از مرکزیت سازمان به جای او عضو کادر مرکزی می‌شود. در ادامه وی زیر نظر مهدی ابریشم چی و موسی خیابانی مسئول نهاد فنی در بخش نظامی تشکیلات شده و از طراحان انفجار‌های ۷ تیر و ۸ شهریور سال ۱۳۶۰ به شمار می‌آید که متعاقباً به مقر نفاق در فرانسه و سپس به منافقین حاضر در عراق ملحق می‌شود. او با یکی از اعضای گروهک به نام شیوا صادق ازدواج تشکیلاتی کرده است.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از فعال در خانه‌های تیمی نفاق در سال ۱۳۶۰، از مسئولان عملیات‌های تروریستی موسوم به گردانی در سال ۱۳۶۶، عضو هیئت اجرایی مقر اشرف، عضویت در ستاد حفاظت رجوی، مسئول آتشباری و پشت جبهه‌ی منافقین درعملیات تروریستی - نظامی آفتاب، مسئول توپخانه در عملیات تروریستی - نظامی چلچراغ، طراح و سازنده‌ی اصلی رادیو‌های بیسیم دار و مسئول بخش شنود گروهک برای جاسوسی و همکاری با رژیم بعث عراق. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

نماینده دادستان بیان کرد: مریم فضل مشهدی متهم ردیف بیست و یکم از اعضای شورای رهبری گروهک و مسئول میز آمریکای منافقین می‌باشد که از آلبانی خارج و به کشور آمریکا منتقل شده است.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از مسئول نشریه‌ی به اصطلاح مجاهد، فعالیت در بخش پاریس نفاق در سال ۱۳۷۲، فعالیت در مؤسسان دوم نفاق در عراق در سال ۱۳۷۶، فعال در برنامه‌ی حوض نشست خاص شورای رهبری منافقین، فعالیت در فاز نظامی و تشکیلات به اصطلاح دانشجویی گروهک و مسئول جذب و پذیرش نیرو‌ها در فاز به اصطلاح سیاسی نفاق. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

دیپلمات منافقین چگونه دستور ترور می‌داد؟

نماینده دادستان در معرفی بهشته شادرو متهم ردیف بیست و دوم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین گفت: او در اوایل سال ۱۳۵۸ هوادار گروهک پیکار تشکیلات منافقین شده و پس از آن، بین سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ به فعالیت خود ادامه داده و نهایتاً از مرز کردستان به کشور عراق متواری می‌شود.

وی ادامه داد: شادرو در سال ۱۳۶۶ با فردی به نام رضا هفت برادران در عراق ازدواج می‌کند. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از عضو ستاد به اصطلاح سیاسی تشکیلات منافقین در سال ۱۳۶۵، عضو بخش روابط به اصطلاح بین الملل گروهک در سال ۱۳۶۶، عضو واحد پرسنلی شاخه‌ی نظامی نفاق و شرکت در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، عضو هیئت اجرایی و هسته‌ی مرکزی منافقین در سال ۱۳۷۱ مسئول یگان و پذیرش مقر اشرف در سال ۱۳۷۲، حضور در فرانسه و عضویت در شورای رهبری منافقین در سال ۱۳۷۳، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در سال ۱۳۷۴، مسئول دفتر رجوی در انگلیس و جانشین مسئول اول شاخه‌ای نظامی گروهک تروریستی منافقین بین سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۰.

نماینده‌ دادستان بیان کرد: شادرو در حال حاضر در امور به اصطلاح سیاسی و دیپلماتیک گروهک فعالیت داشته و معاون مهوش سپهری در قسمت تشکیلاتی ستاد داخله است. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

مسئول مقر اشرف در فتنه ۸۸ چه کسی بود؟

وی ادامه داد: ژیلا دیهیم متهم ردیف بیست و سوم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. برادرش همایون با تشکیلات منافقین آشنا و فعالیت‌های خود را به نفع گروهک آغاز می‌کند.

نماینده دادستان گفت؛ ژیلا دیهیم یکی از هواداران منافقین در قبل و بعد از انقلاب اسلامی بوده که پس از عضویت در این گروهک دو بار ازدواج تشکیلاتی می کند. همسر اول وی رضا خاکسار و همسر دوم او محمد طریقت است. وی پس از پیروزی انقلاب فعالیت‌هایی از قبیل حضور در خانه‌های تیمی و مخفی کردن و جابه جایی تیم‌های عملیاتی گروهک تروریستی منافقین را بر عهده داشته و در پس از سال ۶۰ نیز با ضربه به خانه‌های تیمی دستگیر و روانه‌ی زندان می‌شود. پس از مدتی، با اخذ تعهد از زندان آزاد شده لکن به تعهد خود عمل نکرده و از کشور متواری و به مقر گروهک تروریستی منافقین در کشور عراق ملحق می‌شود.

وی افزود: ژیلا دیهیم در قرارگاه اشرف با محمد طریقت، ازدواج تشکیلاتی می‌کند. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های متهم ردیف بیست و سوم عبارت است از مسئول تیم نظامی و معاون مقر سردار کوت، محافظ مریم رجوی در سفر‌های اروپایی، عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، مسئول مقر اشرف در سال ۱۳۸۸، مسئول نشست‌های موسوم به عملیات جاری و مسئول خرید اقلام مورد نیاز برای مقر منافقین در کشور آلبانی.

نماینده دادستان گفت: ژیلا دیهیم یکی از عوامل اصلی تشکیل طراحی سازماندهی و هدایت تیم ترور شهید اسداله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود. در آن اقدام تروریستی اصغر رئیس اسماعیلی و زین العابدین مسعودی به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسیده و اصغر دهقان فاضلی نیز مجروح می‌شود. وی در حال حاضر از اعضای کادر مرکزی گروهک تروریستی منافقین است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز است.

در این لحظه از دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده سرکردگان و اعضای گروهک تروریستی منافقین قاضی دهقانی پایان جلسه امروز را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی دادگاه روز سه شنبه هفته آینده پنجم دی برگزار خواهد شد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها