تاکید مدیریت بحران بر عدم صعود به ارتفاعات تهران

کد خبر: 1263531

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران:طبق اعلام هواشناسی از فردا، جمعه یکم دی ماه تا روز سه شنبه پنجم دی ماه شاهد ناپایداری متناوب خواهیم بود.

تاکید مدیریت بحران بر عدم صعود به ارتفاعات تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی و فعال شدن دو سامانه وزش باد شدید و بارش نزولات آسمانی بر ضرورت عدم صعود به ارتفاعات پایتخت تاکید کرد.به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر پنج شنبه از صدور هشدار زرد دو سامانه وزش باد شدید و نفوذ سامانه بارشی توسط سازمان هواشناسی استان تهران خبر داد.

یزدی مهر با اشاره به اینکه طبق اعلام هواشناسی از فردا، جمعه یکم دی ماه تا روز سه شنبه پنجم دی ماه شاهد ناپایداری متناوب خواهیم بود، گفت: طی این ایام علاوه بر وزش باد شدید، مخاطراتی همچون بارش برف در ارتفاعات نیز پیش بینی شده و طی آن تاکید مدیریت بحران بر عدم تردد و استقرار و صعود افراد به ارتفاعات پایتخت است.

وی همچنین بر مستحکم سازی سازه‌های موقت و بناهای سست و تابلوهای تبلیغاتی و عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده تاکید کرد و افزود: طبق اعلام هواشناسی مخاطراتی همچون لغزندگی معابر و جاده‌ها، وقوع مه و کاهش دید و امکان اختلال در تردد کوهستانی نیز وجود دارد و در این خصوص توصیه مدیریت بحران این است که مردم عزیز در تردد از جاده‌های کوهستانی احتیاط کرده و از اتراق در حاشیه مسیل‌ها بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران اشاره و عنوان کرد: هشدار زرد به تمام دستگاه‌های امدادرسان و فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها و بخشداری‌ها ابلاغ و دستورات لازم مبنی بر انجام اقدامات پیشگیرانه صادر شده است.

یزدی مهر در ادامه از آغاز طرح زمستانه مدیریت بحران در استان تهران خبر داد و بیان کرد: طی این طرح وضعیت نیروی انسانی و ماشین‌آلات دستگاه‌های ستاد مدیریت بحران آماده‌سازی و ارزیابی می‌شوند تا انشاالله بتوانیم با آغاز زمستان و فصل سرد بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم./ایلنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها