خبر مهم تعطیلی مدارس فردا یکشنبه 3 دی | مدارس فردا تعطیل است؟

کد خبر: 1263756

سازمان هواشناسی پیش بینی کرده از اواخر روز جمعه، یک سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود؛ این در حالی است که همچنان شاهد تداوم آلودگی هوای پایتخت هستیم.‌

خبر مهم  تعطیلی مدارس فردا یکشنبه 3 دی | مدارس فردا تعطیل است؟

سازمان هواشناسی پیش بینی کرده از اواخر روز جمعه، یک سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود؛ این در حالی است که همچنان شاهد تداوم آلودگی هوای پایتخت هستیم.

افزایش شاخص آلاینده‌های هوا در هفته گذشته، با تعطیلی مدارس در تهران و دیگر کلان‌شهرهای کشور همراه بود؛ اما، تعطیلات هم نتوانست کاری کند تا شهروندان در تهران و دیگر شهرهای بزرگ و صنعتی، هوای سالم تنفس کنند.

در همین حال، پیش بینی‌های سازمان هواشناسی و اداره کل هواشناسی استان تهران، حکایت از تداوم آلودگی هوا دارد، به طوری که آلودگی هوا در عصر جمعه بسیار شدیدتر از صبح جمعه شده است.

شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص آلودگی هوای تهران را برای عصر جمعه اول دی ماه بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام کرد. این در حالی است که شاخص در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۴ قرار داشت و صبح هم این شاخص عدد ۱۰۷ یعنی در وضعیت نارنجی را نشان می‌داد.

بر اساس دستورالعمل‌های احتیاطی، از جمله افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در همین حال، خبری از تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا نیست و به رغم اینکه کیفیت هوای پایتخت همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد؛ چرا هیچ تصمیم عاجلی اتخاذ نشده است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها