بارش متناوب باران تا دوشنبه شب/باد و باران هوای تهران را تا سه‌شنبه سالم نگه می‌دارد

کد خبر: 1263929

اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش متناوب باران تا دوشنبه شب در تهران و وزش باد تا سه‌شنبه خبر داد.

بارش متناوب باران تا دوشنبه شب/باد و باران هوای تهران را تا سه‌شنبه سالم نگه می‌دارد

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران تا اواخر وقت دوشنبه به‌ویژه در بازه یکشنبه بعد از ظهر تا اوایل وقت دوشنبه به‌طور متناوب نیمه ابری، گاهی همراه با افزایش ابر، در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد، در نیمه شمالی بارش برف و باران، در ارتفاعات بارش برف، گاهی وزش باد شدید و کولاک برف و ساعات شب گاهی وقوع مه پیش‌بینی می‌شود.

تا روز سه شنبه (۵ دی‌ماه) در سطح استان وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید و به دنبال آن کاهش غلظت ذرات آلاینده و بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است.

از بعد از ظهر سه شنبه تا روز پنجشنبه (۵ تا ۷ دی‌ماه) آسمان صاف تا کمی ابری خواهد بود و با توجه به پایداری هوا انباشت ذرات آلاینده و کاهش تدریجی کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از روز سه شنبه روند تدریجی افزایش دما به‌خصوص دمای شبانه مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه سنجش آلودگی فیروزکوه با کمینه دمای ۵- درجه سانتیگراد سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران:تا سه شنبه وزش باد و کاهش غلظت ذرات آلاینده و بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است، از بعد از ظهر سه شنبه تا پنجشنبه با توجه به پایداری هوا و انباشت ذرات آلاینده، کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

از بعدازظهر امروز تا آخر وقت دوشنبه وضعیت جوی استان نیمه ابری همراه با افزایش ابر و در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد خواهد بود که میزان بارش‌ها زیاد نیست اما به صورت پراکنده بارش خواهیم داشت.

در نیمه شمالی استان بارش برف و باران، در ارتفاعات بارش برف همراه با وزش باد شدید و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها