هشدار پلیس درباره مخدرهای جدید | ماده مخدر «زامبی» وارد ایران شد؟

کد خبر: 1264294

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا گفت: ماده مخدر "زامبی" هنوز وارد ایران نشده است.

هشدار پلیس درباره مخدرهای جدید | ماده مخدر «زامبی» وارد ایران شد؟

سردار ایرج کاکاوند؛ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا اظهار کرد: ماده مخدر "زامبی" جدیدترین و مرگبارترین نوع ماده مخدر شناسایی شده در کشورهای اروپایی و آمریکا است؛ خوشبختانه تا به امروز ماده مخدر "زامبی" هنوز وارد ایران نشده است.

وی افزود: البته قاچاقچیان مواد مخدر با شیوه و شگردهای "نام‌گذاری عجیب مواد مخدر" سعی دارند تا جوانان را فریب داده و آنها را برای استفاده از مواد مخدر وسوسه کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا بیان کرد: جوانان و نوجوانان باید بدانند و هوشیار باشند هر ماده مخدری اعتیادآور است و اسم‌های عجیب و غریب مانند "ماشروم" و ... نمی‌تواند مجوزی برای عدم وابستگی و اعتیاد به این مواد مخدر باشد.

بر اساس این گزارش، "زایلازین" یا همان "ترانک"، به دلیل حالت خمیده و بی‌جانی که مصرف‌کنندگان را در آن قرار می‌دهد و این که باعث می‌شود بدن مصرف‌کنندگان در زخم‌های عمیق قرار بگیرد، به عنوان "مواد مخدر زامبی" لقب گرفته است.

داروی مخدر زامبی به مرگبارترین تهدید در آمریکا تبدیل شده که به طور تصاعدی در ایالت‌های این کشور قربانی می‌گیرد. بین سال‌های 2020 تا 2021، مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد "زایلازین"، هزار و 127 درصد در جنوب آمریکا افزایش یافت و از 116 مرگ و میر به نزدیک به هزار و 500 نفر رسید.

این مرگ و میر‌ها در غرب آمریکا 750 درصد، در غرب میانه 516 درصد و در شمال شرق این کشور 103 درصد افزایش یافته است. تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها