خبر خوش برای تهرانی ها

کد خبر: 1264623

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: تا عصر روز جمعه (۸ دی) افزایش ابر و وزش باد، بهبود نسبی کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

خبر خوش برای تهرانی ها

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی برای استان تهران امروز و فردا (۶ و ۷ دی) آسمان صاف، گاهی وزش باد ملایم و با توجه به پایداری نسبی هوا در نواحی پرتردد شهری در برخی ساعات محلی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر فردا تا عصر روز جمعه (۸ دی) با گذر یک سامانه بارشی از شمال کشور در سطح استان افزایش ابر و سرعت وزش باد، بهبود نسبی کیفیت هوا و در نیمه‌شمالی گاهی بارش پراکنده و ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات شمال شرقی بارش پراکنده برف دور از انتظار نیست.

از جمعه شب تا اواسط هفته آینده با استقرار هوای پایدار و عدم وزش باد قابل ملاحظه و به دنبال آن انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

از فردا تا روز شنبه (۹ دی) در بیشتر نواحی استان روند کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۷ دی‌) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و غبار صبحگاهی، به‌تدریج افزایش ابر و افزایش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۸ دی‌) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد به‌تدریج کاهش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./مهر

 برف و باران در برخی استان‌ها و آلودگی‌ هوای کلان‌شهرها

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای شنبه و یکشنبه 9 و 10 دی، در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است و در این مدت غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج، اراک، تبریز و اصفهان افزایش می‌یابد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در دو روز آینده در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما داریم و این شرایط جوی روزهای جمعه و شنبه پیش‌ِ رو در شمال‌ شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از فردا تا بعدازظهر جمعه 8 دی در استان‌های ساحلی خزر، خراسان‌شمالی، شمال و شرق خراسان‌رضوی و مناطقی از اردبیل بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: فردا 7 دی در بخش‌هایی از خوزستان، لرستان، ایلام، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رگبار پراکنده و در ارتفاعات بارش برف داریم.

ضیائیان گفت: روزهای شنبه و یکشنبه پیش‌ِ رو در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است و در این مدت غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج، اراک، تبریز و اصفهان افزایش می‌یابد.

وی افزود: روز آینده در بخش‌هایی از شمال‌شرق کشور و روز جمعه 8 دی در شمال‌شرق و شرق کشور به ویژه زابل در برخی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود و از جمعه تا یکشنبه آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی خواهد بود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 16 و 6 درجه است.

وی گفت:‌ روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده در 10 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفردرجه خواهد بود که شامل اردبیل، ارومیه، بجنورد، تبریز، زنجان، سنندج، شهرکرد، کرج، کرمانشاه و همدان است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها