رایگان شدن مترو و اتوبوس برای بانوان در۱۳ دی ماه

کد خبر: 1265653

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران از رایگان شدن مترو و اتوبوس برای بانوان در۱۳ دی ماه همزمان با "هفته بزرگداشت مقام زن و مادر" خبر داد.

 رایگان شدن مترو و اتوبوس برای بانوان در۱۳ دی ماه

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران از رایگان شدن مترو و اتوبوس برای بانوان در۱۳ دی ماه همزمان با "هفته بزرگداشت مقام زن و مادر" خبر داد.

مریم اردبیلی؛ مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران در نشست خبری تشریح برنامه‌های "هفته بزرگداشت مقام زن و مادر"  با بیان اینکه پویش "قدردانیم" در هفته بزرگداشت مقام زن و مادر اجرا می‌شود، اظهار کرد: در این هفته تخفیف‌ها برای بانوان در نظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به استفاده رایگان مترو و اتوبوس در 13 دی‌ماه اشاره کرد.

وی گفت: استفاده رایگان از پردیس‌های سینمایی ملت، راگا و تماشا در روز 13 دی و بازدید رایگان از برج میلاد از 13 تا 16 دی‌ماه به شرط رزرو اینترنتی برای بانوان رایگان خواهد بود.

اردبیلی تصریح کرد: شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد نیز برای بانوان از 13 تا 19 دی ماه برنامه‌های پیش‌بینی کرده است که می‌توان به تخفیف 40 درصدی بازدید از گنبد مینا، تخفیف 50 درصدی شهربازی، بازدید رایگان از کتابخانه نادر ابراهیمی، تخیفی 35 درصدی استخر 4 فصل بوستان بهشت مادران  و تخفیف 15 درصدی مجموعه باغ غذا در 13 و 14 دی‌ماه اشاره کرد.

مدیرکل امور زنان  و خانواده شهرداری تهران افزود: در هفته گرامیداشت مقام زن و مادر،  18 پروژه مخصوص بانوان  در 12 منطقه با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد. همچنین حدود 10 کوثر کارآفرینی افتتاح می‌شود و شهردخت شماره 2 منطقه 6 آغاز به کار خواهد کرد.

وی با اشاره به تقارن گرامیداشت روز مادر و سالگرد شهادت حاج قاسم اشاره کرد و گفت: یکی از تم‌های جدی در همه برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام مادر، قدردانی از مادران و همسران شهدا و مکتب حاج قاسم است.

ادربیلی تصریح کرد: برگزاری جشن‌های متفاوت در  سطح شهر یکی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی شده است و تلاش شده برنامه‌های مشترک‌ با سازمان‌ها و نهادها برگزار کنیم. همچنین جشنی با  همکاری فرمانداری تهران در سالن همایش های  وزارت کشور و جشن دیگری در تالار وحدت خواهیم داشت. همچنین قطعه موسیقی مادر با صدای یکی از خوانندگان رونمایی خواهد شد.

به گفته مدیرکل امور زنان  و خانواده شهرداری تهران، اجرای ویدئو مپینیگ در برج آزادی به‌مناسبت روز مادر و پویش جشن آزادسازی مادران زندانی غیرعمد از دیگر برنامه‌های است که در هفته گرامیداشت مقام مادر برگزار می‌شود. همچنین در مناطق 22 گانه، 28 جشن بزرگ برگزار خواهد شد. علاوه بر اینکه در سطح محلات جشنهای محلی  پیش‌بینی شده و به نظر می‌رسد که جمعیتی حدود نیم‌میلیون نفر از تهرانی‌ها در این جشن‌ها حاضر شوند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها