شگرد عجیب باند چهار نفره سارقان حرفه‌ای خودرو

کد خبر: 1267014

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انهدام باند چهار نفره سارقان حرفه‌ای خودرو در محدوده خیابان ولیعصر تهران خبر داد.

شگرد عجیب باند چهار نفره سارقان حرفه‌ای خودرو

 سرهنگ کیومرث حسنوند در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی روز گذشته در محدوده خیابان ولیعصر تهران درحال گشت‌زنی بودند که به یک دستگاه خودروی سواری پراید با چهار سرنشین مشکوک شده و رفتار آنان را تحت نظر قرار دادند. همچنین در این مدت نسبت به استعلام پلاک خودرو نیز اقدام کردند.

وی ادامه داد: بررسی‌های اولیه ماموران نشان داد که خودروی پراید چندی قبل از شرق تهران به سرقت رفته و سرنشینان آن سارقان حرفه‌ای خودرو هستند، در همین راستا نیز برای توقیف وسیله نقلیه وارد عمل شده و دستور ایست وسیله نقلیه مذکور را صادر کردند.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: سرنشینان خودروی پراید پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی پا به فرار گذاشته و به دستور پلیس نیز توجهی نکردند. راننده این خودروی سواری و بدون توجه به فرمان‌های پلیسی، به طرز دیوانه‌واری رانندگی کرده و سعی داشت تا با انجام حرکات مارپیچ از دست ماموران فرار کند. در همین حین نیز به خودروی تعدادی از شهروندان خساراتی را وارد کرد.

حسنوند با بیان اینکه همزمان با تعقیب و گریز متهمان، طرح مهار نیز به اجرا درآمد، گفت: ماموران با اجرای طرح مهار، وسیله نقلیه مذکور را متوقف و موفق به دستگیری چهار سرنشین آن شامل دو مرد و دو زن شدند. همچنین از داخل خودرو نیز بازرسی کردند که در جریان آن یک قبضه اسلحه بادی و تعداد پنج دستگاه ضبط سرقتی خودرو، شش عدد باند، یک عدد باطری سرقتی، دو عدد باطری موتورسیکلت و ... را کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان گفت:  متهمان پس انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت سواری پراید و ۲۰ فقره  سرقت‌ محتویات خودرو در سطح معابر تهران و به خصوص محدوده خیابان ولیعصر اعتراف کردند.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده خبر داد و گفت: هر چهار متهم دارای سوابق متعدد کیفری بودند که با تشکیل یک باند، اقدام به سرقت‌ خودروهای شهروندان در ساعات پایانی شب در سطح خیابان‌های تهران کرده بودند. با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر  مالباختگان  دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها