وضعیت هوای تهران «قرمز» شد

کد خبر: 1267189

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای امروز پایتخت هم‌اکنون (۱۸ دی‌ماه) در وضعیت «قرمز» قرار دارد.


وضعیت هوای تهران «قرمز» شد

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۹ بود و کیفیت هوای پایتخت تا صبح امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

در حال حاضر آلاینده شاخص «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» به میانگین  ۱۶۲ افزایش یافته و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارد.

براین اساس توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری کنند و افراد دیگر نیز فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

شهر تهران در سال جاری ۹ روز پاک، ۱۹۲ روز قابل قبول، ۸۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۱ روز هوای ناسالم برای تمام گروه‌ها را تجربه کرده است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم "، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها