آغاز اعزام به عتبات عالیات | هزینه سفر زمینی و هوایی زائران چقدر؟ + لینک ثبت نام

کد خبر: 1267394

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای دوره جدید اعزام زائران به عتبات عالیات در ماه‌های رجب و شعبان خبر داد.

آغاز اعزام به عتبات عالیات | هزینه سفر زمینی و هوایی زائران چقدر؟ + لینک ثبت نام

حمیدرضا محمدی معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام‌های دوره جدید به عتبات عالیات از ۱۷ دی ماه تا ۲۲ اسفند ماه پیش‌بینی شده است، گفت: اعزام‌های ماه مبارک رجب و شعبان‌المعظم نیز در این دوره زمانی قرار دارد و تا آغاز ماه مبارک رمضان به اتمام می‌رسد و برای بازه زمانی بعد که همزمان با ایام عید نوروز است نیز برنامه ریزی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در دوره جدید اعزام‌ها، ظرفیت‌سازی برای اعزام بیش از ۴۰ هزار زائر فراهم شده است افزود: این ظرفیت‌سازی‌ها به مرور توسط شرکت‌های مجری در حال افزایش است و در این دوره زمانی تعداد بیشتری ظرفیت مهیا خواهد شد و تعداد بیشتری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به عتبات مشرف می‌شوند.

محمدی درباره اعزام‌های دی ماه نیز گفت: در دی ماه که تا هفدهم آن مربوط به دوره قبل بوده است تاکنون ۲۰ هزار نفر رهسپار سفر زیارتی که به عتبات عالیات عراق شده‌اند.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت همچنین تاکید کرد: برنامه‌ریزی لازم برای رشد سطح خدمات و افزایش رضایتمندی زایران انجام شده است و قطعا رضایت، عزت، کرامت، سلامت و امنیت زائران برای ما اولویت دارد.

وی درباره هزینه‌های سفر عتبات نیز گفت: سفرها در دو قالب زمینی و هوایی و در بسته‌های مختلف و از اقصی نقاط کشور انجام می‌شود که تفاوت قیمت‌ها نیز بدلیل درجه بندی کاروان‌ها، سطح‌بندی هتل‌ها، خدمات حمل و نقل، شهر مبدا اعزام زائران و غیره است اما کیفیت خدمات همانند بیمه، تغذیه، بهداشت، فرهنگی و غیره یکسان است.

محمدی تصریح کرد: حدود قیمتی از مبدا تهران برای سفرهای زمینی از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا حدود ۸ میلیون و هزینه برای سفرهای هوایی نیز از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که البته سعی شده هزینه‌ها مدیریت شود.

وی افزود: این هزینه‌ها برای خدماتی همانند حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، بیمه، اسکان در هتل ، امنیت و ... دریافت می‌شود.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند برای نام‌نویسی به سامانه عتبات به نشانی atabatorg.haj.ir یا ۲ هزار و ۷۰۰ دفتر زیارتی سراسر کشور مراجعه کنند و زمان اعزام را مدنظر قرار دهند.

منبع: تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد