بانک بیماران آلزایمری و اوتیسمی در اختیار پلیس

کد خبر: 1268696

رئیس پلیس پیشگیری گفت: بانک اطلاعاتی بیماران آلزایمری و اوتیسمی در اختیار پلیس قرار گرفته است تا هنگامی که این افراد به مقرهای پلیس مراجعه کردند، پلیس از وضعیت آنان آگاه شود و متناسب با حال و احوال و وضعیت آن افراد با آنان برخورد کند.

بانک بیماران آلزایمری و اوتیسمی در اختیار پلیس

 سردار علی مؤیدی خرم‌آبادی؛ رئیس پلیس پیشگیری فراجا صبح امروز، دوشنبه، در دهمین شور اجتماعی پلیس پیشگیری اظهار کرد: پلیس پیشگیری باید با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها رویکردش را عوض کند، امروز جامعه ما، مردمی فرهیخته، اصیل و آگاه دارد.

وی افزود: اگر بخواهیم در جامعه ایفای نقش کنیم باید به علم جامعه‌شناسی مراجعه کنیم؛ این علم می‌گوید که جامعه دارای دو مؤلفه نظم و تحول اجتماعی است.

خرم‌آبادی گفت: ما معتقدیم با به‌کارگیری تمام قابلیت‌هایی که در جامعه وجود دارد و با استفاده از ابزارهای فناورانه بتوانیم یک گفتمان اجتماعی با رویکرد پیشگیری ایجاد کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا بیان کرد: باید تغییری در مواجهه با مردم و نحوه برخورد با افرادی که به کلانتری‌ها مراجعه می‌کنند، ایجاد کنیم و باید نگاه اجتماعی داشته باشیم. مردم نباید از رفتار پلیس نابهنجاری ببینند و مردم در مواجهه با پلیس باید حس کنند این پلیس فهم اجتماعی دارد.

وی تأکید کرد: گفتمان پلیس خدمتگزار باید در لحظه تغییر کند و به‌تبعیت از اجتماع و جامعه باشد، در جایی که نیاز است مقتدر و در جایی که نیاز است با رأفت و مهربانی عمل کند.

مؤیدی گفت: بیش از 90 درصد قانون‌مدار و سالم هستند و بخش اندکی هستند که در جامعه بی‌نظمی ایجاد می‌کنند، برای همین نباید به مردم بدبین باشیم و با آنها خشن برخورد کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری ابراز کرد: بانک اطلاعاتی بیماران آلزایمری و اوتیسمی در اختیار پلیس قرار گرفته است تا هنگامی که این افراد به مقرهای پلیس مراجعه کردند پلیس از وضعیت آنان آگاه شود و متناسب با حال و احوال و وضعیت آن افراد با آنان برخورد کند.

وی خاطرنشان کرد: این دسترسی به حرکات پیشگیرانه پلیس کمک می‌کند چراکه اگر این فرد رفتار نابهنجاری داشته باشد و به‌عنوان مثال شیشه‌ای بشکند، مأمور ما می‌داند این فرد به‌دلیل شرایط جسمی و روحی که دارد این رفتار را انجام داده است نه از روی ناهنجاری.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها