جزییات آتش سوزی بیمارستان گاندی | انتقال ۸۵بیمار به بیمارستان‌های اطراف +عکس و فیلم

کد خبر: 1270911

رئیس اورژانس استان تهران از وقوع آتش سوزی در بیمارستان گاندی تهران خبر داد.

جزییات آتش سوزی بیمارستان گاندی | انتقال ۸۵بیمار به بیمارستان‌های اطراف +عکس و فیلم

محمداسماعیل توکلی از وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی خبر داد و اظهار کرد: در پی این آتشش‌سوزی دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، چهار دستگاه آمبولانس، دو دستگاه موتورلانس به بیمارستان گاندی اعزام شدند.

آتش‌نشانی: عمده حریق مربوط به نمای بیرونی ساختمان است

جلال ملکی؛ سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در خصوص آتش سوزی بیمارستان گاندی اظهار کرد: دقایقی پیش آتش‌سوزی در خیابان گاندی، به سامانه 125 اطلاع داده شد.

وی تصریح کرد: در این حادثه چند ایستگاه به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی در ارتباط با جزئیات این آتش‌سوزی گفت: درحال حاضر باید منتظر ماند تا اطلاعات جدیدی کسب و در اختیار رسانه‌ها قرار داده شود.

وی گفت: بنا بر گزارشات اولیه این آتش‌سوزی ییشتر روی نمای ساخنمان بیمارستان بوده اما در هر صورت برای اطلاعات تکمیلی به زودی اعلام خواهد شد.

ملکی در ارتباط با فوتی ها و مصدومان این حادثه گفت: هنوز در این خصوص گزارشاتی داده نشده است.

رئیس بیمارستان گاندی نیز درباره این حادثه گفت: در ضلع شرقی بیمارستان آتش‌سوزی رخ داده است اما هنوز گزارشی از مصدومیت و آسیب به بیماران دریافت نکرده‌ایم.

وی از آغاز تخلیه بیماران و کارکنان بیمارستان همزمان با انجام عملیات اطفای حریق خبر داد.

براساس اعلام هلال احمر، نمای یک ضلع از بیمارستان گاندی به طور کامل در آتش سوخته است.

به گفته یکی از خبرنگاران حاضر در محل حادثه، از چهارم تا بالاترین طبقه بیمارستان، دچار آتش‌سوزی شده است اما در حال حاضر فقط دو یا سه طبقه بالا در حال آتش‌سوزی است و آتش در طبقات پایین‌تر مهار شده است.

بیمارستان گاندی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از حریق در بیمارستان گاندی خبر داد.

جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: بنا بر گزارشات اولیه این آتش‌سوزی بیشتر بر روی نمای ساختمان بیمارستان بوده است.

وی ادامه داد: ٨ ایستگاه آتش نشانی به محله حادثه اعزام شده و هنوز گزارشی از مصدومان و فوتی های احتمالی داده نشده است.

وی ادامه داد: هنوز نمی دانیم آتش سوزی از کدام بخش آغاز شده است و در اولین فرصت اطلاع رسانی می کنیم

رئیس بیمارستان گاندی: در حال تخلیه بیمارستان هستیم

رئیس بیمارستان گاندی در خصوص حریق گفت در ضلع شرقی بیمارستان آتش‌سوزی رخ داده است اما هنوز گزارشی از مصدومیت و آسیب به بیماران دریافت نکرده‌ایم.

 

جزییات آتش سوزی بیمارستان گاندی

اسماعیلی توکلی رییس سازمان اورژانس تهران درباره جزییات آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی گفت: ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس به بیمارستان گاندی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اورژانس استان تهران در محل حادثه حضور دارند گفت: جزییات حادثه اطلاع رسانی خواهد شد.

* ساختمان نریخته

قدرت الله محمدی رییس سازمان آتش نشانی به خبرنگار فارس گفت در حال عملیات هستیم نیروها مستقر شده است.

وی با بیان اینکه ساختمان نریخته است، گفت: هنوز تعداد مصدومان مشخص نیست و آتش نشانان به داخل ساختمان رفته اند.

* سرایت آتش به طبقات

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی لحظاتی پیش به خبرنگار فارس گفت حریق در نما بوده و به داخل برخی طبقات سرایت کرده است

*  معاون خدمات شهری شهرداری: در حال تخلیه بیماران هستیم

حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران که در محل وقوع حادثه حضور داشت به خبرنگار فارس گفت ساختمان بغلی بیمارستان آتش گرفته و در حال تخلیه بیماران هستیم.

* پلیس: مردم از تجمع خودداری کنند

سرهنگ احسان مومنی معاون عملیات پلیس راهور دراین‌باره گفت: درپی وقوع حریق در بیمارستان گاندی عوامل پلیس راهور در معابر منتهی به این بیمارستان در خیابان گاندی و خیابان ولیعصر در محدوده توانیر اعزام و نسبت به مدیریت ترافیک اقدام کردند.

وی ادامه داد:  محدودیت های ترافیکی در اطراف بیمارستان گاندی اجرا شده است و در همین راستا در مسیر جنوب به شمال خیابان ولیعصر از تقاطع بهشتی تا میدان ونک محدودیت تردد اجرا شدند. همچنین در مسیر شمال به جنوب خط ویژه اتوبوس بی‌آرتی از میدان ونک نیز محدودیت ایجاد شده است.

به گفته معاون عملیات پلیس راهور، در مسیر شمال به جنوب خیابان گاندی از خیابان دوم جنوبی نیز ممنوعیت تردد ایجاد شده  و در مسیر جنوب به شمال خیابان گاندی از میدان آرژانتین هم ممنوعیت تردد اعمال شده است.

وی همچنین عنوان کرد: مردم از تردد غیرضروری و تجمع در اطراف محل حادثه(بیمارستان گاندی) و معابر پیرامونی آن خودداری کنند.

* تشکیل  پرونده قضایی 

در پی وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی، با دستور دادستان تهران، یکی از معاونین دادستان و بازپرس ویژه در محل حادثه حاضر شدند. به منظور بررسی حادثه پرونده قضایی تشکیل شد.

*انتقال ۸۵بیمار به بیمارستان‌های اطراف

حسین نظری معاون خدمات شهری لحظاتی پیش به خبرنگار فارس گفت از ١٠٠ بیماری که در بخش آتش گرفته بیمارستان بودند٨۵ نفر تخلیه شدند. 

وی ادامه داد: آتش تقریبا کنترل شده ولی آماری از مصدومان نداریم.

انتقال بیماران بیمارستان گاندی

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر بیماران با اولویت بدحال و دارای وضعیت وخیم بیمارستان گاندی که دچار آتش‌سوزی شده است،  در حال انتقال به سایر بیمارستان‌های شهر تهران هستند. هیچ‌کدام از افراد و بیماران این مرکز درمانی آسیب ندیدند. بیمارانی که دچار پایدار هستند در هتل مجاور بیمارستان گاندی اسکان داده می‌شوند تا انتقال آنها به بیمارستان‌های دیگر انجام شود./تسنیم

 براساس اعلام هلال احمر، نمای یک ضلع از بیمارستان گاندی به طور کامل در آتش سوخته است.

** به گفته یکی از خبرنگاران حاضر در محل حادثه، از طبقه چهارم تا بالاترین طبقه بیمارستان، دچار آتش‌سوزی شده است اما در حال حاضر فقط دو یا سه طبقه بالا در حال آتش‌سوزی است و آتش در طبقات پایین‌تر مهار شده است.

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در اطراف بیمارستان گاندی

 معاون عملیات پلیس راهور پایتخت گفت: تیم‌های پلیس راهور در صحنه حاضر هستند و محدودیت‌های ترافیکی در مبادی منتهی به این بیمارستان اعمال می‌شود.

وی با درخواست از مردم مبنی بر خودداری از تجمع و حضور در معابر منتهی به بیمارستان گاندی، ادامه داد: جنوب به شمال خیابان ولی‌عصر از خیابان بهشتی به سمت شمال، خط ویژه اتوبوس بی.آر.تی شمال به جنوب از میدان ونک و گاندی شمال به جنوب از دوم جنوب ممنوعیت تردد داریم. همچنین جنوب به شمال گاندی از میدان آرژانتین هم ممنوعیت تردد اعمال شده است.

آماده‌باش هلال‌احمر برای پشتیبانی از عملیات مهار آتش در بیمارستان گاندی

محمودى؛ رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: به دنبال حریق گسترده در بیمارستان گاندى، آمادگى کامل براى پشتیبانى امداد و نجات داریم.

وی ادامه داد: پایگاه‌هاى هلال احمر استان تهران در حالت آماده باش کامل هستند. با توجه به حجم حریق در بیمارستان گاندى، ١١ تیم عملیاتى، 10 آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هلال احمر استان تهران براى امدادرسانى و انتقال مصدومان احتمالى به محل حادثه اعزام شدند.

محمودی گفت: درصورت نیاز به پشتیبانى، سازمان امداد و نجات آمادگى کامل برای امدادرسانى و انتقال مصدومان احتمالى را دارد.

ورود آتش‌نشانان به طبقات بیمارستان گاندی/ گزارشی از مصدومان و فوتی اعلام نشده است

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ورود آتش‌نشانان به طبقات ساختمان بیمارستان گاندی خبر داد.

وی درباره آخرین وضعیت آتش سوزی بیمارستان گاندی گفت: همانطور که پیش از این گفته شد آتش‌سوزی بیشتر روی نمای ساختمان بیمارستان است.

ملکی گفت: در حال حاضر مأموران آتش‌نشانی به طبقات وارد شدند. تا این لحظه هیچ گزارشی درباره مصدومان و فوتی‌های احتمالی این حادثه دریافت نکرده‌ایم.

معاون دادستان تهران و بازپرس ویژه هم به بیمارستان گاندی آمدند

 در پی وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی تهران، با دستور علی صالحی دادستان تهران، یکی از معاونین دادستان تهران و بازپرس ویژه در محل حادثه حاضر شدند.

 همچنین در ارتباط با این حادثه و بررسی علت آن نیز پرونده قضایی تشکیل شده است.

انتقال بیماران بیمارستان گاندی به 5 بیمارستان دیگر/ اسکان برخی بیماران در هتل مجاور

پدرام پاک‌آیین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره انتقال بیماران بیمارستان گاندی به سایر مراکز درمانی در پی وقوع آتش‌سوزی در این بیمارستان، اظهار کرد: بیماران بیمارستان گاندی به 5 بیمارستان معین در شهر تهران منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در حال اطلاع‌رسانی درباره جزئیات انتقال بیماران بیمارستان گاندی به خانواده‌های آن‌ها هستیم و به تمام خانواده‌های بیماران بستری اطلاع‌رسانی می‌شود که بیماران‌شان به کدام بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند. تا این لحظه هیچ یک از بیماران سرپایی و بستری بیمارستان گاندی بر اثر حریق آسیبی ندیده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه اولویت انتقال با بیمارانی است که بدحال هستند، گفت: انتقال بیماران بدحال صورت گرفته و بیمارانی که وضعیت پایدار داشتند و همچنین بیماران سرپایی در هتل مجاور بیمارستان اسکان داده شدند تا تعیین تکلیف بشوند.

معاون اول رئیس‌جمهور پیگیر وضعیت آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: همه دستگاه‌های امدادی برای رسیدگی به حادثه آتش‌سوزی بیمارستان گاندی آمادگی کامل دارند.

مخبر گفت: مسئولان مربوطه تا پایان عملیات مهار آتش سوزی و کمک‌رسانی به مجروحان و بیماران، حادثه مذکور را پیگیری کنند.

وزارت بهداشت: آتش‌سوزی بیمارستان گاندی هیچ فوتی و مجروحی نداشت

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: 93 نفر بیمار در بیمارستان گاندی تهران هنگام وقوع حادثه حضور داشتند که 91 نفر از آن‌ها به سایر مراکز درمانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: دو نفر دیگر هم به دلیل آن که به تازگی از اتاق عمل بیرون آمده بودند در محل امنی اسکان داده شدند تا وضعیت آن‌ها به ثبات برسد و به بیمارستان دیگری منتقل شوند.

کریمی گفت: در این حادثه خوشبختانه فوتی و مصدوم نداشتیم.

آتش‌سوزی در ساختمان بیمارستان گاندی مهار شد

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مهار شدن آتش سوزی ساختمان بیمارستان گاندی اظهار کرد: با تلاش ماموران آتش نشانی، آتش مهار و تحت کنترل است.

وی با بیان اینکه آتش بر روی نمای ساختمان بیمارستان گاندی به طور کامل مهار و کنترل شده است گفت: در حال حاضر خطر کاملاً رفع شده و آتش سوزی کنترل شده است.

وی در پایان گفت: تاکنون آماری از فوتی و مصدومان اعلام نشده است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد