خبر مهم برای زائران حج | اعلام اولویت‌های جدید برای ثبت نام حج تمتع

کد خبر: 1272777

با تکمیل نشدن ظرفیت ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۳، فرصت برای گروه دیگری از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری فراهم شد.

خبر مهم برای زائران حج | اعلام اولویت‌های جدید برای ثبت نام حج تمتع

 طبق برنامه‌ریزی‌‌های صورت گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از 15 دی ماه آغاز شد اما با تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برای گروه دیگری از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری فراهم شده است.

مهران فرشید؛ مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت در این باره به خبرنگار تسنیم، گفت: از ساعت 10 صبح امروز فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان مهرماه سال 1386 فراهم شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان فراخوان جدید می‌توانند با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند، اظهار کرد: تاکنون 43 هزار و 105 نفر برای شرکت در حج تمتع سال آینده ثبت نام کرده‌اند و حدود 40 هزار نفر از ظرفیت ثبت‌نام باقی‌مانده است.

فرشید در ادامه تأکید کرد: از همه دارندگان فیش‌های تمتع، حتی افرادی که هنوز در اولویت اعزام قرار نگرفته‌اند، تقاضا می‌کنیم با مراجعه به سامانه رزرو حج اطلاعات خود را به‌روز رسانی و تکمیل کنند چراکه در این صورت به طور دقیق‌ و سریع‌تری از اطلاعیه‌های سازمان حج مطلع خواهند شد.

به گزارش تسنیم، برای ثبت‌‌نام از متقاضیان شرکت در حج تمتع، 4 گروه برای فراخوان تعیین شده بود که شامل دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1385/12/29، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/02/31، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/04/31 و دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/05/01 بود.

پیش از این با تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان شهریور 1386 نیز فراهم شده بود و فراخوان دیگر ودیعه‌گذاران به صورت روزشمار تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها ادامه خواهد داشت.

امسال ثبت‌نام برای حج تمتع با پیش‌ ثبت‌‌نام آغاز شده است به این معنی که متقاضیان برای تشرف به حج اعلام آمادگی کرده و 140 میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت، واریز می‌کنند و زمانی که کاروان‌ها اعلام شد از طریق کدملی و کد رهگیری، برای انتخاب کاروان وارد سامانه می‌شوند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها