حکم اعدام برای ۳ متجاوز به عنف در کرمان

کد خبر: 1274831

رئیس کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم اعدام ۳ متجاوز به عنف و اکراه خبر داد و گفت: بلافاصله احکام بعد از تایید دیوان عالی کشور اجرا خواهد شد.

حکم اعدام برای ۳ متجاوز به عنف در کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم اعدام ۳ متجاوز به عنف و اکراه خبر داد و گفت: بلافاصله احکام بعد از تایید دیوان عالی کشور اجرا خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان ظهر امروز در جمع خبرنگاران از صدور حکم اعدام 3 متجاوز به عنف و اکراه از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: برخورد دستگاه قضایی با جرایم خشن سریع، قاطع و عبرت‌آموز خواهد بود.

وی با بیان اینکه این حکم قطعی نبوده و در دیوان عالی کشور قابل فرجام‌خواهی است، گفت: پس از شکایت‌های واصله در مورد تعرض افرادی ناشناس به نوامیس مردم در ابتدای سال جاری در محور هفت باغ کرمان، موضوع در دستور کار ویژه دستگاه قضایی و نهاد‌های انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفت.   

رئیس کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد: پس از انجام یکسری اقدامات منسجم اطلاعاتی و پلیسی، محل اختفای اعضای این باند در شهر کرمان و یکی از شهرستان‌های مجاور کرمان شناسایی شد و در یک عملیات همزمان تمام عوامل این اقدام غیر انسانی با همکاری پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.

وی در مورد شیوه کار اعضای این باند‌ بیان کرد: اعضای این باند پس از اینکه سوژه‌های خود را که عمدتاً افراد و زوج‌های جوان بودند در اماکن خلوت در محور هفت باغ حدفاصل کرمان تا ماهان شناسایی می‌کردند و سپس با یک دستگاه خودرو 405 جلوی خودروی شکات پرونده را متوقف کرده و با معرفی خود به عنوان مامور و با تهدید اقدام به آدم ربایی، تعرض، تجاوز به عنف و در نهایت سرقت طلا و اشیای گران قیمت می‌کردند.

حمیدی با بیان اینکه دادگستری استان در راستای دفاع از حقوق مردم و مبارزه قاطع و قانونی با جرائم خشن در کمتر از چهار ماه به این پرونده رسیدگی کرده است، اعلام کرد: دادگاه پرونده را براساس شواهد و قراین، شکایت شاکیان، اعتراف متهمان و سایر موارد مورد بررسی قرار داد و در نهایت برای 3 متجاوز به عنف حکم اعدام صادر شده است.   

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه محکومین این پرونده در زندان بسر می‌برند، گفت: بلافاصله احکام بعد از تایید در دیوان عالی کشور اجرا خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان هشدار داد: افرادی که سودای چنین جرایم شیطانی و غیر انسانی را در سر می‌پرورانند، بدانند که قوه قضائیه قاطعانه با آن‌ها برخورد خواهد کرد و مجازات آن‌ها سریع، قاطع و عبرت آموز خواهد بود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها