استرداد کلاهبردار ۹۰ میلیاردی به ایران

کد خبر: 1275025

رییس پلیس بین‌الملل فراجا، از دستگیری و استرداد فردی به اتهام جعل و کلاهبرداری در فضای مجازی خبر داد.

استرداد کلاهبردار ۹۰ میلیاردی به ایران

سردار مجید کریمی گفت: پلیس بین‌الملل فراجا با همکاری پلیس یکی از کشورهای همسایه، فردی را به اتهام کلاهبرداری که تحت تعقیب مراجع قضائی کشورمان بود دستگیر و به کشور مسترد کرد.

وی افزود: این فرد، از طریق جعل و استفاده از شیوه‌ها و روش‌های متقلبانه از طریق درگاه فضای مجازی و حساب شخصی خود اقدام به کلاهبرداری به مبلغ ۹۰ میلیارد ریال از بیش از ۲۰۰ نفر از افراد بی بضاعت، قشر مستضعف و معلول و ناشنوایان نموده و چندی پیش از کشور متواری می‌شود.

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا ضمن ملاقات با برخی مال باختگان تصریح کرد: این متهم رئیس هیئت مدیره، مسئول فن‌آوری و مسئول مالی شرکت بوده که با تبلیغات وسیع در کشور با شعار اعطای سود حداکثری اعتماد متضررین را برای خرید سهام این شرکت جلب می‌کرد.

کریمی افزود: تا قبل از استرداد این فرد، مال باختگان پرونده ۲۰۰ نفر بوده، لیکن در روند رسیدگی پرونده و با شکایت شاکیان جدید این تعداد به ۴۴۰ نفر و احتمالاً در آینده به ۱۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

وی بیان داشت: با توجه به متواری شدن نامبرده، موضوع شناسایی، دستگیری و استرداد وی در دستور کار مأموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

کریمی اظهار داشت: پلیس بین‌الملل با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقباً متهم را در کشور محل اختفا ردیابی، شناسایی و نهایتاً دستگیر کردند.

وی ضمن هشدار به مردم عزیز در عدم اعتماد به تبلیغات در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: متهم توسط مأموران پلیس بین‌الملل فراجا، به کشور مسترد و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

عدادی از مال باختگان به نمایندگی از شاکیان این پرونده ضمن حضور در دفتر رئیس پلیس بین‌الملل فراجا و ملاقات با وی از زحمات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه پلیس بین‌الملل تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها