معاون ‌رئیس جمهور: با وجود تمام مشکلات، اقتصاد ایران مقتدر است

کد خبر: 1275045

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم، تمام واحدهای مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.

 معاون ‌رئیس جمهور: با وجود تمام مشکلات، اقتصاد ایران مقتدر است

محمد دهقان امروز در مراسم اهدای واگذاری زمین طرح نهضت ملی مسکن در بخش مرکزی به تعداد 500 واحد که در مسجد امام زمان اسماعیل آباد برگزار شدبا تاکید بر عزم جدی دولت برای حل مشکل مسکن مردم اظهارداشت: مسکن یکی از مولفه‌های اصلی معیشت مردم است و گرانی مسکن مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه دولت برای حل مشکل مسکن عزم جدی دارد، ادامه داد: برنامه‌های دولت در این زمینه شامل واگذاری زمین، پرداخت وام و ارائه خدمات زیربنایی است.

 معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به تجربه مسکن مهر، گفت: تجربه مسکن مهر نشان داد که مشارکت مردم در حل مشکل مسکن بسیار مهم است.

 دهقان با بیان اینکه برنامه‌های دولت در زمینه نهضت ملی مسکن با محوریت بنیاد مسکن اجرا خواهد شد، تصریح کرد: این برنامه‌ها با جدیت و سرعت دنبال خواهد شد و امیدواریم که به نتیجه برسد.

 وی در ادامه سخنان خود به ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: مسکن فقط یک کالای اقتصادی نیست، بلکه یک کالای فرهنگی نیز هست.

 معاون حقوقی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید در طراحی و ساخت مسکن به نیازهای فرهنگی مردم توجه شود، عنوان کرد:مسکن باید فضایی برای آرامش و آسایش خانواده‌ها باشد.

 دهقان خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم، تمام واحدهای مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان واگذار شود. دولت در حال بررسی برنامه‌های مختلفی برای حمایت از مستأجران است و به زودی جزئیات این برنامه‌ها اعلام خواهد شد.

انتخابات بزرگترین نعمت الهی بر این کشور است

وی به اهمیت انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: انتخابات تجلی اراده مردم و مظهر اقتدار نظام است و بزرگترین نعمت الهی بر این کشور است.

 معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات، دشمنان را ناامید و دوستان را امیدوار می‌کند، بیان کرد:انتخابات پشتوانه نظام و ضامن امنیت کشور است.

دهقان با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات، اقتصاد ایران مقتدر است و دلیل آن حضور مردم در صحنه‌های مختلف، از جمله انتخابات است.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید قدر نعمت انتخابات را بدانند، گفت:ممکن است برخی از مردم به دلیل عادت کردن به نعمت انتخابات، قدر آن را ندانند، اما کسانی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند، ارزش این نعمت را به خوبی می‌دانند.

 معاون حقوقی رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به دو نعمت بزرگ سلامتی و امنیت اشاره کرد و گفت:امنیت با حضور مردم در انتخابات تأمین می‌شود و بدون حضور مردم، امنیت کشور به خطر می‌افتد.

دهقان درباره راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات، گفت: باید با مردم به طور شفاف و صادقانه صحبت کرد و مشکلات را به آنها گفت.

 وی همچنین درباره برنامه‌های دولت برای تبیین اهمیت انتخابات، گفت:دولت برنامه‌های مختلفی برای تبیین اهمیت انتخابات در نظر دارد که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها