فرماندار شهرستان قدس: صدای انفجار در شهرقدس امنیتی نبود

کد خبر: 1275123

فرماندار شهرستان قدس با اشاره اینکه صدای انفجار در شهرقدس امنیتی نبوده است گفت: حادثه حریق مطرح است.


فرماندار شهرستان قدس: صدای انفجار در شهرقدس امنیتی نبود

وحید گلی کانی در تشریح جزئیات حادثه حریق در یک شرکت تولیدی مواد شیمیایی در شهرستان قدس گفت: ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه در شهرقدس صدای یک انفجار مهیب شنیده شد و به محض ایجاد این انفجار پیگیری‌های لازم انجام و مشخص شد حادثه ناشی از وقوع حریق در مخازن شیمیایی یک شرکت خصوصی تولید مواد شیمیایی بوده است.

وی افزود: به هیچ عنوان صدای انفجار مربوط به مسائل امنیتی نبوده و فقط موضوع حریق مطرح است.

او با بیان اینکه این حریق در مخازن یک شرکت خصوصی تولید محلول‌های شیمیایی رخ داده است ادامه داد: این حادثه به علت اخلال در فرآیند خط تولید به وقوع پیوسته است.

فرماندار شهرستان قدس تاکید کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته در کوتاه‌ترین زمان آتش نشانی‌های قدس، شهریار، فردیس، استان البرز و تهران بزرگ وارد صحنه شدند و در حال اطفای حریق مخازن هستند.

گلی کانی افزود: باقی مانده آتش سوزی بوسیله سیستم های اطفای حریق در حال اطفا و بحران مدیریت شده و هیچ تلفات جانی نداشته ایم. همچنین خسارت در بخش مالی بوده و در صورت بیمه بودن شرکت پشتیبانی های لازم انجام خواهد شد.

آتش‌سوزی در یک کارخانه تولید مواد شیمیایی در حومه تهران/حادثه تاکنون مصدوم نداشته است

عصر امروز یک کارخانه تولید محصولات شیمیایی در محدوده شهر قدس دچار حریق شد.

به گزارش ایسنا، حوالی ساعت ۱۸ امروز یک کارخانه تولید حلال‌های شیمیایی در محدوده شهر قدس دچار حریق شد. درپی این حادثه نیز عوامل آتش‌نشانی شهرقدس و شهریار در محل حادثه حاضر شده و اقدامات خود برای اطفاء حریق را آغاز کردند. همچنین یک تیم کمکی نیز از سوی آتش‌نشانی تهران به محل اعزام شد.

پیگیری‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر و علیرغم وسیع بودن آتش‌سوزی، شعله‌های آتش در این کارخانه مهار و اطفا شده و عملیات لکه‌گیری در حال انجام است.

محمد اسماعیل توکلی، رئیس اورژانس استان تهران نیز در گفت‌وگو با ایسنا از اعزام چهار دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل این کارخانه خبر داد و گفت: اولین تماس با مرکز فوریت‌های امدادی ۱۱۵ در ساعت ۱۸:۲۹ عصر امروز برقرار شد و درپی آن چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه واقع در جاده چیتگر_ شهریار در محدوده معادن شهر قدس اعزام شدند.

وی با بیان اینکه عملیات آتش‌نشانان در مراحل پایانی خود است، گفت: تا به این لحظه این حادثه هیچ مورد مصدوم و فوتی نداشته است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها