هوای تهران پاک شد / باران آلودگی را شُست

کد خبر: 1275383

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران بعد ازظهر شنبه با قرار گرفتن روی عدد ۴۷ در شرایط پاک قرار گرفت.

هوای تهران پاک شد / باران آلودگی را شُست

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران بعد ازظهر شنبه با قرار گرفتن روی عدد ۴۷ در شرایط پاک قرار گرفت.

شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر تهران با قرار گرفتن روی عدد ۴۷ در شرایط پاک قرار گرفت و این در حالیست که طی ۲ روز گذشته همزمان با بارش باران وضعیت از شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس به وضعیت قابل قبول یا همان سالم تغییر کرده بود.

طبق پیش بینی هواشناسی استان تهران، این سامانه بارشی همراه با وزش باد تا روز دوشنبه در سطح پایتخت فعال خواهد بود و انتظار می‌رود طی ۲ روز آینده کیفیت هوای شهر تهران در وضعیت سالم قرار داشته باشد.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۶ روز هوای قابل قبول، ۹۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها