«دارو‌رسانی در منزل» در کل کشور اجرایی شد

کد خبر: 1276285

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: طرح "دارو‌رسانی در منزل" ‌در کل کشور اجرایی شد.

«دارو‌رسانی در منزل» در کل کشور اجرایی شد

سید‌حیدر محمدی در حاشیه افتتاحیه 5 شرکت فناورانه در حوزه تجهیزات پزشکی که در منطقه ویژه فرودگاه پیام انجام شد، با ابراز اینکه "امروز در این افتتاحیه چندین شرکت دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان محصولات مصرف پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی را بازدید و افتتاح کرده‌ایم"، اظهار داشت: در حوزه تجهیزات پزشکی در چندسال گذشته شتاب ما در تولید بالا رفته است.

وی با اشاره به اینکه دو تولید‌کننده تروکارهای لاپاروسکوپی که تمام اجزای آن را در منطقه ویژه پیام تولید می‌کنند، افزود: بخش بزرگی از نیاز این  محصولات را برطرف کرده‌اند و بسیاری از ابزارهای مورد نیاز برای جاگذاری و استفاده در عملهای جراحی در این مجموعه‌ها تولید می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه "یکی از مجموعه‌های تولیدکننده لوازم مصرفی دندانپزشکی که دانش‌بنیان نیز بوده است در این منطقه مشغول به فعالیت است"، گفت: تکنولوژی بالای این تجهیزات و ملزومات مصرفی دارای کیفیت‌های بالایی است و تمام این شرکت‌ها توانایی این را دارند تا بتوانند به کشورهای منطقه و فرامنطقه صادرات داشته باشند.

محمدی اضافه کرد: بخشی از این تولیدکنندگان تأییدیه اتحادیه اروپا را نیز دارند‌.

وی با اشاره به اینکه بحث دارو‌رسانی در منزل از یک سال گذشته به‌صورت آزمایشی شروع شده است، عنوان کرد: در دهه مبارکه فجر توسعه طرح به کل کشور آغاز شده ‌است و در زمان حاضر آیین‌نامه آن در حال ابلاغ است و به‌محض ابلاغ در یک‌ استان به‌صورت پایلوت آغاز می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: مسئولیت دارو‌رسانی کامل با وزارت بهداشت است و طبیعتاً هرکس مسئولیت قانونی داشته باید نظر خود را در این مورد اعلام می‌کرده است و ذی‌نفعان این امر حوزه سلامت هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها