شنبه و یکشنبه تعطیل است؟ | آیا مدارس و ادارات شنبه و یکشنبه ۵ و ۶ اسفند تعطیل است

کد خبر: 1276672

در این بخش از مطالب درباره آیا شنبه و یکشنبه تعطیل است؟ تعطیلی ۵ و ۶ اسفند صحت دارد؟

شنبه و یکشنبه تعطیل است؟ | آیا مدارس و ادارات شنبه و یکشنبه ۵ و ۶ اسفند تعطیل است

بعضی از والدین و دانش آموزان به دنبال اخبار تعطیلی روز شنبه هستند که باید به عرضشان برسانیم که روز شنبه پنجم اسفند تعطیل نیست.بعضی از کانال‌ها و سایت های زرد خبری مبنی بر اینکه هفته بعد تعطیل است را در میان مخاطبین خود به اشتراک می گذارند که این اخبار جعلی و کذب است../اندیشه معاصر

شنبه ۵ اسفند میان تعطیلی اعلام شد؟

اخبار جدید درباره اعلام میان تعطیلی شنبه ۵ اسفندماه را بخوانید.

 ۶ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با ولادت حضرت قائم (عج) تعطیل رسمی اعلام شده است. از آنجایی که روز قبل این تعطیلی رسمی اسفندماه شنبه است شایعاتی درباره اعلام میان تعطیلی شنبه ۵ اسفندماه به دلیل برگزاری جشن نیمه شعبان منتشر شده است که هنوز مقامات رسمی درباره آن توضیحی نداند.

شنبه ۵ اسفند تعطیل است؟

در صورت اعلام تعطیل شدن شنبه ۵ اسفند این خبر به روزرسانی خواهد شد.

آخرین خبر درباره تعطیلی شنبه ها و تغییر ساعت کاری

چند روز گذشته احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت درباره تغییر ساعت کار رسمی اظهار کرد: دولت برنامه‌ای برای تدوین لایحه تغییر ساعت کار رسمی کشور ندارد. بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت این اختیار را دارد که ساعت دستگاه‌های زیر مجموعه خود را به گونه‌ای تنظیم کند که استفاده بهینه از انرژی محقق شود. 

همچنین سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره تعطیلی شنبه‌ها گفت: هنوز در دولت این موضوع مطرح نشده است. مجلس این امر را به دولت واگذار کرده است و صرفا گفته اند باید دو روز در هفته تعطیل باشد و اینکه کدام یک از روزها باشد را به دولت واگذار کرده اند. باید در دولت جلسات برگزار شود و این روزها نهایی شود. در کمیسیون اجتماعی مجلس دو نظر وجود داشت؛ برخی می‌گفتند شنبه و برخی هم نظرشان بر تعطیلی پنجشنبه‌ها بود.

گفتنی است مدت‌هاست طرح تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه به دلیل هماهنگی با تقویم جهانی مطرح شده است که هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها