آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در جاده‌های کشور

کد خبر: 1277788

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، از بارش برف و باران در جاده‌های ۲۰ استان کشور خبر داد.

 آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در جاده‌های کشور

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، درباره آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور گفت: هم اکنون در جاده‌های اکثر استان‌های کشور شاهد بارش برف و باران هستیم و همانگونه که قبلاً اطلاع رسانی کردیم هموطنان عزیز لازم است که حتی‌المقدور از تردد غیرضروری اجتناب کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد: در برخی از محورهای استان‌های البرز، ایلام، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قم، همدان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، اصفهان، قزوین، لرستان، مازندران، کرمان، کرمانشاه و گلستان بارش برف و باران اعلام شده است.

وی بیان داشت: همچنین در استان‌های قم و مرکزی به علت بارش برف، یخ زدگی و عدم ایمنی محورهای اراک-سلفچگان، دلیجان-سلفچگان و همچنین محور کاشان-اصفهان و محور اردستان، گردنه ملأ احمد مسدود است.

سرهنگ شیرانی با بیان اینکه طرح زمستانی پلیس در جاده‌های کشور به خصوص محورهای کوهستانی و برف‌گیر با قوت در حال اجراست، گفت: در شرایط زمستانی لازم است رانندگان نیز نکاتی را مدنظر قرار دهند، همراه داشتن زنجیر چرخ از سوی رانندگانی که قصد عبور از محورهای برف گیر را دارند، الزامی است و در صورت تشدید بارش برف، مأموران پلیس راه حتماً از ادامه مسیر خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری خواهند کرد. همچنین لازم است که رانندگان حتماً یک بار با نحوه نصب و استفاده از زنجیر چرخ آشنایی داشته باشند. اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و برف پاک‌کن‌ها و همچنین پر کردن باک خودرو در مبدا از جمله موارد دیگری است که باید مورد توجه قرار گرفته شود.

وی با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از آغاز سفر حتماً با این شماره‌ها تماس گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت جوی، ترافیکی و انسداد محورها، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها