ماجرای مرگ جوان یزدی در بیمارستان چه بود؟

کد خبر: 1278814

ماجرای مرگ یک جوان ۳۲ ساله در یکی از بیمارستان‌های یزد طی چند روز گذشته بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و موجب تاثر افکار عمومی شد.

ماجرای مرگ جوان یزدی در بیمارستان چه بود؟

کانال های خبری استان یزد در مطلبی با عنوان "روایت یک مرگ تلخ" از مرگ جوانی خبر دادند و به نقل از پدر متوفی مدعی شدند که علت مرگ این جوان، قصور مراکز درمانی در رسیدگی به وضعیت بیمار بوده است.

پدر این جوان مدعی شده بود فرزندش را به یکی از مراکز درمانی منتقل کرده و با وجود درد شدید به آنها گفته شده فرزندتان مشکلی ندارد و او را مرخص کرده‌اند و به دنبال آن به مرکز درمانی دیگری مراجعه که در این مرکز نیز از پذیرش بیمار اجتناب شده است و در نهایت پس از انتقال او به مرکز درمانی سوم، در آنجا نیز گفتند سریع بیمار را به بیمارستان دولتی شهید صدوقی (بیمارستان چهارم) منتقل کنید و در نهایت این بیمار، صبح روز بعد در بیمارستان شهید صدوقی یزد فوت می‌کند.

با انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اطلاعیه ای از سوی رییس این دانشگاه مبنی بر پیگیری فوری موضوع را منتشر کرد که در آن اعلام شده بود که با توجه به اهمیت موضوع و لزوم رسیدگی عاجل به آن ، دستور بررسی فوری به مسئولان بیمارستان افشار داده شده تا با حساسیت و بدون فوت وقت موضوع رسیدگی و نتیجه اعلام شود تا اگر قصوری صورت گرفته باشد، برخورد قانونی در این زمینه انجام و نتایج برای روشن شدن اذهان عمومی اعلام شود.

در نهایت، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، عصر سه شنبه جوابیه ای صادر کرد.

در این جوابیه آمده است: در پی درج مطلبی تحت عنوان روایت یک مرگ تلخ، بادستور فوری رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ، کمیته مورتالیتی دانشگاه با حضور اکثریت اعضا و متخصصان در سالن جلسات ریاست دانشگاه تشکیل و پرونده متوفی در بیمارستانهای افشار ، مرتاض و شهید صدوقی با دقت توسط متخصصان و اعضای کمیته بررسی و مشخص شد کلیه اقدامات تشخیصی و درمانی، بدرستی و در اسرع وقت برای متوفی انجام گردیده است .

دانشگاه علوم پزشکی یزد اضافه کرده: یکی از نکات ابهام آمیز ماجرا، اتفاقات احتمالیست که از زمان ترخیص بیمار از بیمارستان افشار تازمان مراجعه به بیمارستان شهید صدوقی برای بیمار پیش آمده است. (با توجه به اینکه بیمار با علائم پایدار از بیمارستان افشار مرخص شده است.)

دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به لحاظ رعایت حال خانواده داغدار و برمبنای رعایت اصول اخلاق پزشکی و محرمانه بودن اسرار بیمار از ذکر جزییات پرونده ، تابلوهای بالینی و شرح حال بیمار معذور است .

"اطلاعات کامل در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفته است و نتایج پس از اتوپسی و سم شناسی جسد توسط سازمان محترم پزشکی قانونی استان بطور محرمانه اعلام خواهدشد".

دانشگاه در پایان اضافه کرده: از اصحاب رسانه و فضاهای مجازی استان خواهشمند است تا اعلام نتیجه نهایی توسط پزشکی قانونی،از انتشار هرگونه خبر و جریحه دار کردن افکار عمومی خودداری کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها