دادستان‌کل کشور:

۱۲۰۰ قاضی برای توسعه قضایی جذب شده‌اند

کد خبر: 1279195

دادستان‌کل کشور گفت: یکی از شاخص‌های توسعه قضایی اعتماد به دستگاه قضا است به طوریکه امسال توانستیم برای ۱۰ هزار جوان ایجاد شغل و آنها را جذب کنیم و در این فرآیند ۱۲۰۰ قاضی هم جذب شد که عدد قابل توجهی برای اشتغالزایی است.

۱۲۰۰ قاضی برای توسعه قضایی جذب شده‌اند

دادستان‌کل کشور گفت: یکی از شاخص‌های توسعه قضایی اعتماد به دستگاه قضا است به طوریکه امسال توانستیم برای ۱۰ هزار جوان ایجاد شغل و آنها را جذب کنیم و در این فرآیند ۱۲۰۰ قاضی هم جذب شد که عدد قابل توجهی برای اشتغالزایی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم موحدی‌آزاد پنجشنبه ۱۷ اسفند در آیین تکریم و معارفه دادستان همدان، مطرح کرد: ما در دادستانی ویژه به موضوع قانون جوانی جمعیت ورود کردیم، متأسفانه طبق آمارها سالانه ۲۰ هزار نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و مهمترین علت آن عدم توجه رانندگان به رانندگی است در این زمینه باید مسئولان به ویژه در ایام نوروز جاده‌ها را کنترل کنند تا شاهد جان‌باختن تعداد زیادی از هموطنان در این ایام نباشیم.

دادستان‌کل کشور با بیان اینکه حفظ نیروی انسانی یکی از ارکان مهم در نظام اسلامی است و باید با اقدام غیرقانونی و غیرشرعی سقط جنین در کشور مقابله شود، اظهار کرد: متأسفانه این اقدام در برخی شهرها به صورت سازمان‌یافته انجام می‌شد و مراکزی هم کشف شده است.

وی افزود: دادستان باید فردی سیاسی باشد، سیاسی بودن هم با جناحی بودن فرق دارد البته باید امین جناح‌های سیاسی باشد و یکی از شاخص‌های توسعه قضایی اعتماد به دستگاه قضا است به طوریکه امسال توانستیم برای ۱۰ هزار جوان ایجاد شغل و آنها را جذب کنیم و در این فرآیند ۱۲۰۰ قاضی هم جذب شد که عدد قابل توجهی برای اشتغالزایی است.

موحدی‌آزاد با بیان اینکه دادستان باید فردی مستقل، بابصیرت، زمان‌شناس، منظم در امور و دارای روحیه جهادی باشد، خاطرنشان کرد: دادستان باید درک درستی از شرایط جامعه داشته باشد و باید نگاه اصلاح فرهنگی را در دادسرا ایجاد کند که افراد را به سمت اصلاح و درستی جذب کند به طوریکه دادستان باید با سعه‌صدر به نهادهای ارفاقی توجه داشته باشد و برای محکومانی که برای جامعه آسیب‌زا نیستند، از ظرفیت‌های قانونی مثل پابند الکترونیکی استفاده کند.

وی با بیان اینکه از سیاست‌های ثابت قوه قضائیه تکریم ارباب رجوع است، تصریح کرد: باید با مفسدان اقتصادی برخورد شود و دادستان بر زندان‌ها نظارت داشته باشد به طوریکه هدایت قانونی ضابط برای احقاق حق مردم ضروری است همچنین باید از اطلاعات و داده‌های مردم به بهترین نحو حفاظت شود و افرادی که برای این کار انتخاب می‌شوند، باید بسیار گزینش شوند.

وی با بیان اینکه تفکر، علم را به حرکت درمی‌آورد، توضیح داد: باید روح و جان خود را با معارف قرآنی و ادعیه و روایات دینی جلا داد همانطور که سبقه انقلاب اسلامی در ایران فرهنگی است و امام خمینی(ره) هیچ‌گاه اجازه اقدام مسلحانه را نداد چراکه به مبنای فرهنگی و دینی انقلاب اعتقاد داشت.

مجموعه قضایی استان هماهنگ و همگون است

رئیس‌کل دادگستری استان همدان نیز با بیان اینکه مردم بار دیگر حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری داشتند، اظهار کرد: بار دیگر برگ زرینی در رویداد مهم انتخابات در تاریخ همدان به ثبت رسید.

بهروز محمدی‌مهر افزود: آقای عباس نجفی به عنوان دادستان جدید در استان فعالیت خواهد کرد به طوریکه آقای حسن خانجانی‌موقر دادستانی جهادی بود که طی پنج سال در همدان اقدامات مؤثری رقم زد.

وی با بیان اینکه مجموعه قضایی استان هماهنگ و همگون است و در همین راستا موفقیت هر فرد در این مجموعه به معنای موفقیت مجموعه است، ادامه داد: همه باید در راه خدمت به مردم و برقراری عدالت پیشگام باشیم و در این راستا یکدیگر را یاری کنیم.

پیگیر کاهش پرونده‌های ورودی به شعب و تأمین نیروی انسانی خواهیم بود

دادستان جدید همدان نیز خاطرنشان کرد: در حوزه دادسرا طبیعتا آنچه که اقتضای کار قضایی است و همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده، رعایت استقلال دستگاه قضایی است بدان معنا که به طور قطع احدی حق دخالت در این امر را نخواهد نداشت اما با بزرگان و متخصصان این حوزه در این زمینه مشورت خواهیم کرد.

عباس نجفی با بیان اینکه اهتمام جدی و برنامه‌ریزی برای کاهش پرونده‌های ورودی به شعب و تأمین نیروی انسانی در آینده را خواهیم داشت، افزود: توجه جدی به احکام قضایی یکی از موضوعات مهمی است که با مدیریت دقیق‌تر و استفاده از نیروهای مجرب در این حوزه محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای قوه قضائیه اهتمام جدی برای پیشگیری در بروز جرائم است، تصریح کرد: برخورد قاطع با متجاوزان نوامیس، خسارت اموال و جان مال مردم از دیگر برنامه‌های قوه قضائیه است به طوریکه تأمین امنیت روانی مردم یکی از موارد مهمی است که بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته است.

نجفی با بیان اینکه از ظرفیت شوراهای موجود در راستای پیشگیری و برخورد با متجاوزان در اموال و اراضی دولت در دستگاه‌های اجرایی دولت استفاده خواهد شد، گفت: از حوزه فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی با همکاری مسئولان حمایت خواهیم کرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها