اطلاعیه تعطیلی مدارس در روزهای پایانی سال | مدارس تا چندم اسفند باز هستند؟

کد خبر: 1279507

مدارس در سال ۱۴۰۲ تا چه روزی باز هستند ؟ زمان تعطیلی مدارس برای عید ۱۴۰۳ در چه تاریخی است؟

اطلاعیه تعطیلی مدارس در روزهای پایانی سال | مدارس تا چندم اسفند باز هستند؟

تعطیلی مدارس در روزهای پایانی سال احتمال است. در هفته های اخیر به علت بارش برف و باران و برودت هوا تعطیلی مدارس در شهرهای مختلف کشور رخ داده است. عمده دلیل تعطیلی مدارس در ایران آلودگی هوا است اما در هفته های اخیر بیشترین دلیل تعطیلی مدارس بارش برف بوده است.

با توجه به تقویم شمسی و تعطیلی روز ۲۹ اسفند؛ مدارس همه ساله تا روز ۲۸ اسفند دایر می باشند اما با توجه به تعطیلی روزهای پنج شنبه و جمعه مدارس باید دید که این دو روز تعطیلی چه تاثیری در تصمیم گیری وزارت آموزش و پرورش برای مدارس در نظر خواهد گرفت./خبرجو

تعطیلی مدارس از شنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ حقیقت دارد؟

خانواده ها و اولیای دانش آموزان برای برنامه ریزی برای رفتن به شهرها و روستاهای خود و یا مسافرت به اقصی نقاط میهن عزیزمان یا خارج از کشور می خواهند بدانند تا چه روزی باید فرزندانشان به مدرسه بروند؟طبق معمول برنامه ریزی آموزش و پرورش تا روز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ادامه دارد و مدارس تا آن تاریخ دایر می باشد و فعالیت آموزشی به هیچ عنوان تاخیر یا تعطیل نمی شود. و تعطیلی زودتر از موعد آن در ماه اسفند در دستور کار وزارت آموزش و پروش نیست.

وقتی نگاهی به تقویم سال ۱۴۰۲ و ماه پایانی آن می اندازیم می بینیم که روزهای ۲۶ اسفند و ۲۷ اسفند و ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ که به احتمال زیاد درخواست دانش آموزان تعطیلی این ۳ روز است.

از آن طرف هم روز چهارشنبه ۲۳ اسفند به نظر می رسد برای بعضی از خانواده‌ها روز پایانی تحصیلی در سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

خبر فوری برای دانش‌آموزان درمورد امتحانات نهایی

رئیس مرکز سنجش آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دیپلمه‌های نظام جدید آموزشی و سالی واحدی ۸۴ به بعد می توانند سال آینده فقط یکبار در امتحانات نهایی خرداد شرکت و نمرات خود را برای آزمون سراسری تیر ۱۴۰۳ ترمیم کنند.

 به نقل از صدا و سیما، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از افزایش دروس تک ماده امتحانات نهایی خبر داد.

محسن زارعی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش شرط دو عنوان درس نهایی و دو عنوان درس غیرنهایی برای استفاده از تک ماده حذف شد. وی گفت:بر این اساس، دانش آموزان می‌توانند به استناد مصوبه فوق با رعایت سایر شرایط از چهار تک ماده برای فارغ التحصیلی استفاده کنند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: فارغ التحصیلان دارای سابقه تحصیلی در نظام جدید آموزشی و نظام سالی واحدی پس از سال ۱۳۸۴ که متقاضی ترمیم نمره هستند، می‌توانند در آزمون‌های نهایی خرداد سال ۱۴۰۳ شرکت کنند.

زارعی افزود: فرصت ترمیم نمره برای هر نفر یک مرتبه است و این امکان برای همه داوطلبان حتی افرادی که پیش از این در آزمون‌های ترمیم نمره شرکت کرده اند، فراهم است.

به گفته زارعی، ثبت نام از متقاضیان به صورت الکترونیکی است و زمان و نحوه آن را وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها