بازداشت عاملان اقدامات خرابکانه در انتخابات کردستان

کد خبر: 1279882

فرمانده انتظامی کردستان از بازداشت عاملان اقدامات خرابکارانه در انتخابات سطح استان خبر داد.

 بازداشت عاملان اقدامات خرابکانه در انتخابات کردستان

سردار علی آزادی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ستاد انتظامی کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، امنیت کنونی را حاصل خون شهدا دانست و اظهار داشت: امیدوارم ادامه‌دهنده راه پرافتخار شهدا باشیم.

وی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و سال جدید؛ تقارن این دو مناسبت را با هم به فال نیک گرفت و گفت: جا دارد از حضور گسترده مردم در جشن‌های وحدت، راهپیمایی 22 بهمن و حماسه انتخابات علی‌رغم همه مشکلات به‌خوبی درخشیدند.

انتخابات کردستان در سایه امنیت برگزار شد

فرمانده انتظامی استان کردستان افزود: انتخابات امسال نیز همانند سالیان گذشته در کمال امنیت در سطح کشور به ویژه کردستان برگزار و موجب خرسندی فرمانده معظم کل کل قوا و قدردانی از فراجا شد.

وی با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در خلق حماسه‌ها، احساس امنیت و مطالبه‌گری مطالبات مردم بسیار تاثیرگذار است، تصریح کرد: انعکاس مشکلات به صراحت حاکی از شجاعت و صداقت خبرنگاران دارد.

آزادی شعار امسال فراجا را "آرامش و امنیت در بهار قرآن و طبیعت" خواند و بیان کرد: نظم و امنیت عمومی در سراسر استان حاکم و پایدار است.

آمادگی واگذاری مکان جهت ساخت پارکینگ طبقاتی در سنندج داریم

وی در بخشی دیگر از سخنان خود نبود پارکینگ در سطح شهر را یکی از علت‌های ازدیاد گره‌ ترافیکی در سطح شهر خواند و خاطرنشان کرد: انتظامی در جهت ایجاد آرامش و رفع دغدغه مردمی این آمادگی را داشته که ساختمان آگاهی و امنیت اقتصادی انتظامی‌ کردستان در نزدیکی میدان آزادی سنندج را تغییر کاربری داده تا پارکینگ چند طبقه ساخته شود.

فرمانده انتظامی استان کردستان درباره فعالیت صنوف در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: رستوران‌ها با رعایت پوشش مناسب و حفظ حرمت روزه‌داران، می‌توانند فعالیت کنند.

آزادی درباره وضعیت جاده‌ها؛ از کاهش 11 درصدی و 47 نفری تعداد جانباختگان جاده‌ای در  استان کردستان کاهش یافته است.

افزایش 49 درصدی جرائم رایانه‌ای

وی درباره اقدامات پلیس فتا از افزایش 49 درصدی جرائم رایانه‌ای در استان خبر داد و توضیح داد: 80 درصد از تخلفات منجر به کشف شده و 20 درصد هنوز کشف نشده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان اضافه کرد: 72 درصد از جرائم فضای مجازی استان مالی، 15 درصد جرایم اخلاقی و 13 درصد سایر جرائم بوده است.

کشف 1266 کیلوگرم موادمخدر؛ بازداشت 1914 معتاد متجاهر

وی همچنین از کشف 1266 کیلوگرم موادمخدر در استان خبر داد و اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 1914 نفر معتاد متجاهر در کردستان دستگیر شده و هم‌اکنون 572 معتاد متجاهر در کمپ‌ها تحت مراقبت هستند.

آزادی از تشکیل قرارگاه انتظامی با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان جهت پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در استان خبر داد و گفت: تاکنون سه میلیون و 850 هزار مواد محترقه در کردستان کشف شده است. از ابتدای امسال 15 نفر مجروح داشته‌ایم در حالی‌که سال گذشته 131 نفر مصدوم شدند.

هشدار صریح و قاطعانه به مخلان امنیت در چهارشنبه آخرسال

وی جهت پیشگیری از آسیب‌ها در نقاط مختلف، همکارانمان حضور میدانی داشته و امیدواریم با همراهی مردم از هر گونه ناامنی و کسانی که بخواهند به مردم خسارت وارد کنند، جلوگیری کنیم کما اینکه پلیس مخالف شادی مردم نیست.

فرمانده انتظامی استان کردستان هشدار داد: کسانی که بخواهند امنیت مردم را خدشه‌دار کنند، تا پایان تعطیلات در بازداشت به سر می‌برند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم که آیا در ایام انتخابات کسی در رابطه با خرید و فروش رای یا اقدامات خرابکارانه در انتخابات استان دستگیر شده‌اند؟ گفت: کسی در رابطه با خرید و فروش رای بازداشت نکرده‌ایم اما تعدادی افراد در حین پاره‌کردن و آتش زدن بنر انتخابات، تحریم و تهدید مردم از حضور در انتخابات و اجاره دادن اماکن جهت فعالیت‌های انتخاباتی در کردستان بازداشت شده‌اند.

کلاهبردار ایران خودرو در سنندج تحت رصد پلیس است

فرمانده انتظامی استان کردستان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم فردی که میلیاردی از شهروندان تحت فریب و ثبت‌نام امتیاز خودرو سنگین و دیزل ایران خودرو کلاهبرداری کرده است، بازداشت نشده است؟ عنوان کرد: دستگیری این فرد به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان بوده و اقدامات خوبی انجام شده که امیدواریم منجر به نتیجه شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم درباره میزان کشفیات قاچاق کالا توضیح داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 534 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است؛ سعی بر تلاش‌های پرونده‌های سنگین است، کشفیات بالای 500 میلیون تومان 180 فقره پرونده و 100میلیون تومان 455 فقره پرونده تشکیل شده است.

کاهش 4 درصدی سرقت و سازش 80 درصدی پرونده‌ها در معاونت اجتماعی

آزادی از کاهش 4 درصدی سرقت‌های مهم و خرد در استان هبر داد و افزود: این میزارن کاهش به ترتیب 7 درصد و 2 درصد یوده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان درباره پرونده‌های صلح و سازش گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 9629 پرونده به معاونت اجتماعی استان واصل شده که 85 درصد آن منجر به صلح و سازش شده است.

سرهنگ مجیدی، معاون فرهنگی اجتماعی انتظامی کردستان نیز در سخنانی کوتاه از همکاری و تلاش‌های اصحاب رسانه در جهت پوشش اخبار انتظامی در استان قدردانی کرد.

تعدادی دیگر از خبرنگاران نیز در رابطه با وضعیت استان به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها