12.5 هزار مرد ایرانی بابت بدهی در زندان بسرمی‌برند

کد خبر: 1280812

رئیس هیئت امناء ستاد دیه کشور در واپسین روزهای سال از حضور ۱۲۵۶۵ محکوم جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور خبر داد.

12.5 هزار مرد ایرانی بابت بدهی در زندان بسرمی‌برند

 سید اسداله جولایی؛ رئیس هیئت امناء ستاد دیه کشور در واپسین روزهای سال از حضور 12565 محکوم جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور خبر داد.

وی گفت: هم‌اکنون 557 بانوی ایرانی و 12008 مرد اغلب عائله‌مند، نه بابت ارتکاب اعمال مجرمانه بلکه به صرف تنگدستی در تسویه دیون خصوصی با رقم بدهی بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان در پشت میله‌های سرد زندان، گذران عمر می‌کنند.

وی با تفکیک جرایم این محکومان غیربزهکار اظهار کرد: 115 نفر از این افراد بابت عجز در پرداخت دیات ناشی از وقوع حوادث کارگاهی و بعضاً سوانح رانندگی، 1856 نفر به علت عدم توانایی در پرداخت مطالبات مهریه، 424 نفر به دلیل ارائه دادخواست‌های نفقه و 10170 مددجو نیز بدنبال تعهدات مالی مرتبط مطرح شده در حوزه اسناد و اوراق بانکی گرفتار بند شده‌اند.

نایب‌رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور با دعوت از خیرین در جهت کاهش حداکثری زندانیان جرایم غیرعمد افزود: برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی در کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد و کسب اطلاع از شماره حساب‌های مربوطه، مردم نوعدوست کشور می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد مردمی دیه کشور به نشانی irpo.ir مراجعه نموده یا از طریق کارت بانکی ستاد دیه به شماره 6037991199517503 اقدام به آزادی این دسته از زندانیان نیازمند کنند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها