پلیس راهور پایتخت/ فریب خلوتی معابر را نخورید

کد خبر: 1281467

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به خلوت بودن معابر پایتخت در تعطیلات نوروز، گفت: با افزایش سرعت و سبقت در این شرایط احتمال تصادف بسیار بالا می‌رود به همین خاطر باید خلوتی معابر را جدی گرفت چون حادثه در کمین است.

پلیس راهور پایتخت/ فریب خلوتی معابر را نخورید

به گزارش پلیس راهور تهران صبح یکشنبه در گزارشی از وضعیت ترافیکی معابر اصلی و بزرگراهی پایتخت با بیان اینکه اصرار بر سرعت زیاد در معابر خلوت برابر با حادثه است، از رانندگان خواست با سرعت مقرره و مطمئن برانند.

سرهنگ علی اصغر شریفی، گفت: متاسفانه برخی رانندگان با استفاده از خلوتی معابر اقدام به سرعت و سبقت های غیرمجاز می‌کنند که علاوه بر به خطر انداختن جان خود به دیگر رانندگان و شهروندان آسیب می‌رسانند.

وی افزود:رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح روز یکشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ ماه نشان از معابر و بزرگراه‌های خلوت در سطح شهر تهران و احتمال تصادفات بخاطر افزایش سرعت ها توسط برخی از رانندگان دارد.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین است پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی تردد کنند.

وی همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران به منظور کنترل سرعت‌ها و سبقت ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

سرهنگ شریفی افزود: رانندگان درصورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کنند و این احتیاط همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد، بتواند خودروی خود را به موقع متوقف و از برخورد پرهیز کند.

وی همچنین اعلام کرد که دقایقی قبل در محدوده جنوب به شمال بزرگراه نواب ورودی تونل توحید سه دستگاه خودروی سواری پراید، کوییک و پژو پارس با یکدیگر برخورد داشتند که به همین دلیل شاهد بار ترافیکی در این محدوده بودیم که با تلاش همکاران بنده خودروها کنار کشیده شده و ترافیک به حالت عادی بازگشت.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها