مسافران نوروزی از رود دره ها فاصله بگیرند | خطر سیلاب در ارتفاعات شمال تهران

کد خبر: 1281478

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش های شدید طی دو روز آینده نسبت به احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات استان هشدار داد و گفت: مسافران نوروزی از مسیل‌ها، رودخانه‌ها و روددره‌ها فاصله بگیرند.

مسافران نوروزی از رود دره ها فاصله بگیرند | خطر سیلاب در ارتفاعات شمال تهران

حامد یزدی مهر، پیش از ظهر یکشنبه از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب در ارتفاعات شمال تهران، خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود(ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان و مسافران نوروزی این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه ها، رود دره ها و مسیل ها به طور جدی اجتناب کنند.

یزدی مهر در خصوص آبگرفتگی معابر و لغزندگی محورها و خطر ریزش بهمن هشدار داد و افزود: از مردم می خواهیم در صورت عدم ضرورت از سفر به محورهای کوهستانی خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما از صحت گرمایش خودرو و  تجهیزات زمستانی اطمینان داشته باشند.

وی در خصوص عدم صعود به ارتفاعات پایتخت نیز هشدار داد و اظهارکرد: طی دو روز آینده طبق اعلام هواشناسی بروز مخاطرات بارش برف و باران و تگرگ، وقوع مه و رعد و برق محتمل است، لذا از مردم، مسافران نوروزی و کوهنوردان می‌خواهیم به هیچ عنوان به ارتفاعات نروند./ ایسنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها