اتوبوس بدون ترمز با اقدام پلیس متوقف شد

کد خبر: 1281652

راننده اتوبوس در نهایت توانست بدون هیچگونه حادثه ای خودرو را در مسیر سربالایی و روی پل مهرشهر متوقف کند.

اتوبوس بدون ترمز با اقدام پلیس متوقف شد

 رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی گفت: مأموران پلیس راه با هوشیاری و سرعت عمل، اتوبوسی که در گردنه ثمن شاهی به علت نقص فنی قادر به ترمز و توقف نبود به سلامت متوقف کردند.

سرهنگ علیرضا رضایی در تشریح این خبر اظهار داشت: راننده اتوبوس مسافربری طی تماس تلفنی با پلیس 110 عنوان کرد که در گردنه ثمن شاهی ترمز بریده و به سمت بیرجند در حال حرکت است که بلافاصله مأموران پلیس راه جهت ایمن سازی مسیر اعزام شدند.

وی بیان کرد: راننده اتوبوس که به شکل نامتعارفی در حرکت و راننده آن سراسیمه و وحشت زده در حال بوق زدن، چراغ دادن و هشدار به دیگر خودروها در این محور پر تردد بود که ماموران سریعا لاین اضطراری را باز کرده و راننده اتوبوس نیز از این محل خارج شد.

رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی افزود: ماموران گشت پلیس راه به سرعت وارد عمل شده و با قرار گرفتن در جلوی این اتوبوس و هشدار به سایر خودروهای عبوری خصوصاً در ورودی مهرشهر از ورود خودروها و عابران پیاده به جاده جلوگیری کرده و موفق شدند مسیر را برای راننده اتوبوس بازگشایی کنند.

رضایی تصریح کرد: راننده اتوبوس در نهایت توانست بدون هیچ گونه حادثه‌ای خودرو را در مسیر سربالایی و روی پل مهرشهر متوقف کند و تلاش مأموران پلیس راه  باعث شد که از وقوع حوادثی که قطع به یقین در انتظار راننده و دیگر وسایل نقلیه عبوری بود جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: راننده اتوبوس و راننده‌های خودروهای عبوری که در مسیر راه در حال حرکت بوده و وحشت زده شده بودند از تلاش و اقدام خداپسندانه مأموران پلیس راه به جهت ایمن سازی جاده و هشدار به سایر خودروها تشکر و قدردانی کردند.

 رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی با تاکید بر گشت زنی فعال و هدفمند تیم ‌های گشت پلیس راه به منظور ارتقاء امنیت ترافیکی محورها و همچنین هوشیاری نسبت به چنین رخدادهای حادثه سازی از شهروندان خواست رعایت احتیاط، سرعت مطمئنه و اطمینان از سلامت فنی خودروها را حتما مدنظر قرار دهند.

کشف 219 کیلو مواد مخدر در بیرجند

جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی از کشف 219 کیلویی حشیش و تریاک در شهرستان بیرجند خبر داد و گفت: در این رابطه 2 خودرو توقیف و 4 متهم دستگیر شده است. 

سرهنگ سیدمرتضی موسوی در تشریح این خبر اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی اطلاعاتی مبنی بر حمل مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در محورهای فرعی دریافت کردند که تیم‌های عملیاتی مبارزه با موادمخدر برای بررسی موضوع اعزام شدند.

وی اظهارداشت: ماموران هنگام کنترل محورهای فرعی و همچنین ایست و بازرسی علی آباد شهرستان بیرجند به یک سواری پژو 405 که با سرعت در حال حرکت بود مشکوک و با علائم هشدار دهنده به راننده خودرو دستور ایست داده و با اقدامات پلیسی خودرو را متوقف کردند که در بازرسی از سوار پژو، مقدار  201 کیلو و 650 گرم حشیش و 18 کیلو و 200 گرم تریاک کشف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی افزود: مأموران در ادامه این عملیات یک سواری پژو  405 دیگر که خودروی محموله مواد مخدر را اسکورت می‌کرد را توقیف و سرنشینان آن را دستگیر کردند.

موسوی با اشاره به اینکه در این عملیات مجموعا 219 کیلو و 850 گرم موادمخدر از نوع تریاک و حشیش کشف شد؛ تصریح کرد: در این رابطه 2 دستگاه خودرو توقیف و 4 متهم دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

توقیف خودروهای حامل سوخت قاچاق در نهبندان

جانشین انتظامی شهرستان نهبندان از کشف 4 هزار و 400 لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فراورده‌های نفتی در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ رمضان مرادی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای فرعی شهرستان به 4 دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودروها را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودروها، مقدار 4 هزار و 400 لیتر سوخت قاچاق خارج از شبکه توزیع فراورده‌های نفتی کشف کردند.

جانشین انتظامی شهرستان نهبندان بیان کرد: مأموران در این زمینه 4 دستگاه خودرو توقیف و 4 نفر متهم دستگیر که به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

مرادی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس و یا از طریق پیامک با سامانه 11056 موضوع را به پلیس اطلاع دهند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها