فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق کشور /هشدار هواشناسی برای سواحل خزر + نقشه هوای استان ها

کد خبر: 1281793

فعالیت سامانه بارشی در خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، کرمان‌، گلستان، ارتفاعات شرقی البرز و هرمزگان می‌باشد و بتدریج از کشور خارج می‌شود.

فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق کشور /هشدار هواشناسی برای سواحل خزر + نقشه هوای استان ها

 فعالیت سامانه بارشی در خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، کرمان‌، گلستان، ارتفاعات شرقی البرز و هرمزگان می‌باشد و بتدریج از کشور خارج می‌شود.

 در استان‌های واقع در شمال غرب کشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد.

 امروز خلیج‌فارس مواج می‌باشد.

هشدار هواشناسی برای سواحل دریای خزر

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی برای سواحل دریای خزر از فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق و خروج این سامانه طی امروز سه‌شنبه از کشور خبر داد.

 پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی،‌ خراسان جنوبی، کرمان،‌ گلستان،‌ ارتفاعات البرز شرقی و شمال هرمزگان است و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

امروز با گذر متناوب امواج تراز میانی جو در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب کشور بارش و وزش باد روی می‌دهد

چهارشنبه علاوه بر شمال غرب در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش،‌ وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

پنجشنبه در برخی مناطق مرکز و شمال شرق در برخی ساعات ابرناکی و رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. روز جمعه گستره بارش‌ها در برخی مناطق مرکز، شرق، شمال شرق و جنوب شرق و شنبه در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی است.

سه‌شنبه در سواحل دریای خزر افزایش دما و چهارشنبه کاهش دما پیش‌بینی می‌شود. امروز خلیج‌فارس و چهارشنبه خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: عصر سه‌شنبه 1403/01/07

زمان پایان: چهارشنبه 1403/01/08

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 24 تا 36 نات (گاهی بیش از 40 نات) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا 1.7 متر در سواحل و بیش از 2 متر در فراساحل

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1403/01/07: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران.

چهارشنبه 1403/01/08: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در دریای خزر.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به قفس ها و احتمال پاره شدن تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک، آسیب به شناورهای سبک و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل و احتمال خسارت به تأسیسات دریایی.

توصیه: منع فعالیت‌های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناورهای سبک، منع ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل و آماده‌باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط فعالان دریایی./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها