واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به مرگ دکتر بخشی

کد خبر: 1282244

سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:وزارت بهداشت نسبت به تعویق یکساله طرح خانم دکتر بخشی و انتخاب محل خدمت او با وی همکاری کامل داشت. هیچ خود اظهاری یا مدرکی دال بر بیماری روحی دکتر بخشی در دست نبود.

واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به مرگ دکتر بخشی

سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:وزارت بهداشت نسبت به  تعویق یکساله طرح خانم دکتر بخشی و انتخاب محل خدمت او  با وی همکاری کامل داشت. هیچ خود اظهاری یا مدرکی دال بر بیماری روحی دکتر بخشی  در دست نبود.

پدرام پاک آیین، سخنگوی وزارت بهداشت  ضمن اظهار تأسف از درگذشت خانم دکتر پرستو بخشی با اعلام این مطلب که علت مرگ این پزشک هنوز  از سوی  پزشکی قانونی تعیین نشده ، گفت: وزارت بهداشت در خصوص تعویق یکساله  آغاز به طرح خانم دکتر بخشی ، تغییر قالب خدمت ایشان از آموزشی به درمانی و  همچنین انتخاب  شهرستان محل خدمت وی ، همکاری کامل را با ایشان به عمل آورده؛ به طوری که تعیین شهرستان نورآباد به عنوان محل خدمت، انتخاب شخص ایشان بوده و وزارت بهداشت در هیچ یک از  این مراحل  به هیچ گونه خوداظهاری یا مدرکی که حاکی از بیماری روحی ایشان باشد، دسترسی نداشته است.

پاک آیین گفت : هنوز علت مرگ  خانم دکتر پرستو بخشی،  دستیار تخصص از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده است.

ایشان طرح  تخصص خود را به مدت یک سال به تعویق انداخته بود که وزارت بهداشت، در این زمینه همکاری لازم را با وی به عمل آورده، و با شروع طرح ایشان به فاصله یک سال بعد موافقت شده بود.

وی افزود : خانم دکتر بخشی یکبار در سال 1401 ، درخواست جابجایی محل خدمت خود را بدون اشاره به هرگونه شرایط خاص یا ابتلا به بیماری  روحی به کمیسیون تعهدات نیروهای متخصص  ارائه کرد؛ اما از آنجا که طرح خود را  اساسا آغاز نکرده  و به مدت یک سال به تعویق انداخته بود، طبعا درخواست جابه جایی نیز  بلاموضوع ماند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد:  در سال 1402 هم که سال شروع طرح ایشان است، اساسا درخواستی از سوی ایشان به کمیسیون   تعهدات ارائه  نشده بود.

پاک آیین اضافه کرد : انتخاب  شهرستان محل طرح در استان لرستان  و  گذراندن طرح در قالب درمانی به جای آموزشی در شهرستان نورآباد ،بنا به خواست شخص  مرحوم دکتر بخشی با هدف کاهش مدت طرح صورت گرفته و  از سوی وزارت بهداشت در این زمینه  ،مانعی ایجاد نشده و اصراری نیز انجام نگرفته  است.

 پاک آیین با اشاره به این که کمیسیون تعهدات نیروهای متخصص در صورت مشاهده سوابق بیماری روحی،  پرونده دستیاران را به شورای عالی پزشکی ارجاع می دهد و شورای مذکور ، آنها را  برای خدمت به نزدیکترین  محل به اقامتگاه ایشان اعزام می کند، گفت : با این حال  در خصوص خانم دکتر بخشی سوابقی مبتنی بر بیماری در دست نبوده است.

دستیار وزیر بهداشت در پایان تصریح کرد : بر خلاف ادعای برخی رسانه های بیگانه در خصوص درج نام ایشان در لیست سیاه وزارت بهداشت،  اساسا  چنین لیستی وجود نداشته که نام ایشان یا دیگری  در آن ثبت شده باشد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها