دردسر ساعت‌های گران‌قیمت برای رئیس جمهوری پرو / حمله پلیس به منزل خانم رئیس جمهور

کد خبر: 1282436

پلیس روز شنبه با هدف ضبط ساعت های گران قیمت به منزل «دینا بولوارته» (Dina Boluarte) رئیس جمهوری پرو یورش برد.

دردسر ساعت‌های گران‌قیمت برای رئیس جمهوری پرو / حمله پلیس به منزل خانم رئیس جمهور

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این حمله در ادامه تحقیقات درباره فساد مالی دینا بولوارته صورت گرفت و بنا بر اسنادی که به رویت این خبرگزاری رسید، حدود ۴۰ نفر از مقامات پرو نیز که بدنبال کشف و ضبط ساعت های رولکس متعلق به بولوارته بودند، در این یورش حضور داشتند، رییس جمهوری پرو متهم است که درباره این ساعتها و نحوه خرید آنها شفاف سازی نکرده است.

بنابر این گزارش، پلیس اعلام کرد که این یورش به منظور کشف و ضبط ساعت های رولکس بوده است.

خبرگزاری فرانسه افزود: تصاویر این یورش که عملیاتی مشترک بین پلیس و دفتر دادستانی بود، از شبکه تلویزیونی محلی «لاتینا» نیز پخش شد.

بنابراین گزارش، مقامات قضایی پرو اوایل ماه جاری به دنبال دریافت گزارش رسانه ها مبنی بر استفاده بولوارته از ساعت‌های لوکس با منشأ مرموز که درباره آنها شفاف سازی نشده بود، تحقیقاتی را آغاز کردند.

دینا بولوارته دسامبر سال ۲۰۲۲ بدنبال کودتای نافرجام «پدرو کاستیلو» رئیس جمهوری پیشین پرو که تلاش برای انحلال پارلمان و بدست گرفتن قدرت داشت، به عنوان رئیس‌جمهور جدید سوگند یاد کرد؛ وی نخستین زنی است که رئیس‌جمهور پرو شده‌ است.

بولوارته در ابتدای تحقیقات مدعی داشتن تنها یک ساعت رولکس شد و گفت آن را از طریق درآمدهای شخصی به دست آورده است. او از رسانه‌ها خواست در مسائل شخصی وی دخالت نکنند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها