پیام وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جمهوری اسلامی

کد خبر: 1282599

وزارت آموزش و پرورش به مناسبت یوم الله دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی پیامی صادر کرد.


پیام وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جمهوری اسلامی

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در متن این پیام آمده است:« انقلاب اسلامی ایران به عنوان بزرگترین رویداد قرن منشأ پیدایش تحولات عظیم و فراگیری در منطقه و جهان محسوب می‌شود. این دستاورد عظیم مردمی که در سایه رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) و مبتنی بر آموزه‌های اسلام ناب محمدی شکل گرفت، تمایز و تفاوت‌های آشکار و چشمگیری با سایر انقلاب‌ها داشته و دارد. از جمله  مهم‌ترین وجوه این تمایز می‌توان به توجه ویژه انقلاب اسلامی ایران به وجه مردم سالارانه و نقش و مشارکت مردم در تمام تحولات مهم اشاره کرد.

به تعبیر دقیق‌تر یوم الله دوازدهم فروردین از جمله بارزترین جلوه‌های نگاه ویژه به مردم در تاریخ انقلاب‌های جهان به شمار می‌رود. در یوم الله دوازده فروردین، انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر مردم و بر مبنای آموزه‌های اسلام ناب محمدی و رکن رکین ولایت فقیه مسیری جدید در مقابل این ملت بزرگ قرار داد تا در مسیر قله‌های افتخار و عزت و عظمت، طنین خوش آهنگ اسلام را به گوش جهان برسانند.

یوم الله ۱۲ فروردین نمایشی از بلوغ سیاسی مردمی است که در روزهای آغازین انقلاب عظیم خود شور و شعور را در هم آمیختند و با حضور معنی‌دار خود در صندوق‌های رای به جمهوری اسلامی ایران آری گفتند.

وزارت آموزش و پرورش با گرامیداشت این یوم الله بزرگ و با ادای احترام به شهیدان و ایثارگران  انقلاب اسلامی بار دیگر عزم خود را بر حفظ و نشر دستاوردها و پیام ۱۲ فروردین اعلام می‌دارد. بر این اساس معلمان فرهیخته انقلابی در مسیر جهاد تبیین، این دستاوردها را در قالب‌هایی عالمانه و هنرمندانه به کلاس‌های درس می‌برند و رسالت خود را در عرصه بصیرت افزایی محقق خواهند ساخت.»/ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها