افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی 30 راننده را به تعزیرات کشاند

کد خبر: 1282628

درباره افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در سنندج، سازمان بازرسی پیگیر این موضوع شد و به منظور برخورد با رانندگان متخلف در ۱۰ روز گذشته ۳۰ نفر از رانندگان تاکسی به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

 افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی 30 راننده را به تعزیرات کشاند

درباره افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در سنندج، سازمان بازرسی پیگیر این موضوع شد و  به منظور برخورد با رانندگان متخلف در ۱۰ روز گذشته ۳۰ نفر از رانندگان تاکسی به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

در پی انتشار گزارشی با عنوان "نارضایتی مردم از افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در سنندج+فیلم" در دهم فروردین ماه جاری در این رسانه و بازتاب زیاد میان مسئولان و مردم، سازمان بازرسی پیگیر گزارش خبرنگار تسنیم شد.

سازمان بازرسی اعلام کرد: باتوجه به انتشار اخباری مبنی بر افزایش خودسرانه  نرخ تاکسی‌ها در فضای مجازی موضوع توسط بازرسی کل استان کردستان بررسی شد.

براساس بررسی‌ها و اخذ اظهارات مسئولان ذیربط  طرح افزایش نرخ تاکسی در سنندج قبل از سال  توسط فرمانداری رد شده و تعدادی از  تاکسی‌‌داران سطح شهر با شروع سال جدید  بدون مجوز  نرخ‌ها را افزایش داده‌اند.

در حال حاضر هم به دلیل اختلاف مابین فرمانداری و شورای شهر در میزان نرخ افزایش هیچ‌گونه مصوبه‌ای تصویب و ابلاغ نشده است.

همچنین برابر اظهارات رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری به منظور برخورد با رانندگان متخلف در 10 روز گذشته 30 نفر از رانندگان تاکسی به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

بنابراین تا تعیین تکلیف نرخ مصوب هر گونه افزایش کرایه ممنوع بوده و سازمان حمل‌ونقل مکلف شده‌اند ضمن نظارت با متخلفان برخورد قانونی انجام دهند، همچنین مقرر گردیده فرمانداری سنندج با قید فوریت نسبت به تعیین کرایه با همکاری سایر متولیان امر اقدام کند.

اگرچه ورود سازمان بازرسی به این موضوع اقدامی‌ مبارک و قابل تقدیر است اما آنچه که در این وضعیت اقتصادی مردم را بیشتر رنج می‌دهد بی‌کفایتی و ضعف نظارتی مسئولانی بوده که هزینه سوءمدیریت آنان باید از جیب مردم پرداخته شود! مشاهدات عینی خبرنگار از سطح شهر همچنان حاکی از افزایش خودسرانه و گرفتن کرایه‌های اضافی از مردم است و انتظار مردمی در کنار این رانندگان، بازخواست و برخورد قانونی با متولیان امر در شهرداری-تاکسیرانی سنندج بوده که نمی‌توانند وظیفه نظارتی خود را به‌درستی انجام دهند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها