زمان ثبت‌نام اینترنتی کلاس اولی‌ها در مدارس + شرایط ثبت نام

کد خبر: 1284128

مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از نیمه اردیبهشت خبر داد و گفت: شرط ثبت‌نام متولدین تا پایان مهر ماه برای امسال وجود ندارد.

زمان ثبت‌نام اینترنتی کلاس اولی‌ها در مدارس  + شرایط ثبت نام

محمد محمدی؛ مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره ثبت‌نام کلاس اولی‌ها اظهار کرد: دستورالعمل ثبت‌نام تدوین شده است و آن را برای تایید نهایی به ستاد ثبت‌نام ارائه کردیم البته فرآیند ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از 15 اردیبهشت آغاز خواهد شد.

وی افزود: ثبت‌نام سایر دانش‌آموزان دوره ابتدایی از خرداد ماه و پس از دریافت کارنامه امکان‌پذیر است البته در صورت جابه‌جایی مدرسه دانش‌آموزان نیاز به ثبت‌نام مجدد است و در غیراینصورت ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه دوره ابتدایی در صورت عدم تغییر مدرسه از طریق مدیر انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری والدین نیست.

محمدی گفت: خانواده‌ها برای ثبت‌نام کلاس اولی‌ها باید حتماً سنجش سلامت کودک را انجام دهند که فرآیند نوبت‌گیری آن به صورت الکترونیک است، والدین می‌توانند با مراجعه به سایت my.medu.ir برای نوبت‌گیری اقدام کنند و تلفن همراه باید حتماً به نام والدین باشند.

مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال در کنار ثبت‌نام حضوری امکان ثبت‌نام الکترونیک کلاس اولی‌ها فراهم است و سامانه ثبت‌نام را ساده‌تر کردیم تا فرآیند کار برای والدین آسانتر شود به عنوان یک الزام تاکیدی به دنبال ثبت‌نام الکترونیک دانش‌آموزان در مناطق شهری هستیم چون صحت اطلاعات بالاتر است.

محمدی بیان کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان به صورت اینترنتی از طریق سامانه my.medu.ir انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان 6 سال تمام است، ادامه داد: امسال دانش‌آموزان متولد تا اول مهر 1397 می‌توانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند و شرطی که سال گذشته برای ثبت‌نام متولدین تا پایان مهر ماه در پایه  اول وجود داشت، حذف شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها