حکم شکارچی روباه صادر شد

کد خبر: 1284398

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالوس گفت: با تبدیل حکم دادگاه درباره شکارچی متخلف روباه، وی محکوم به انجام ۵۰۰ ساعت خدمات در حوزه محیط زیست شد.

حکم شکارچی روباه صادر شد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالوس گفت: با تبدیل حکم دادگاه درباره شکارچی متخلف روباه، وی محکوم به انجام ۵۰۰ ساعت خدمات در حوزه محیط زیست شد.

ابتدای نوروز امسال شکار چهار قلاده روباه آویزان شده روی یک درخت در محوطه یک بنای شخصی در روستای "دلیر" بخش مرزن آباد خبری بود که در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری انتشار یافت و بازتاب‌های متعددی در بین فعالان محیط زیست داشت که اقدام شکارچی در آویزان کردن چهار قلاده روباه از درخت سبب  واکنش و خدشه به  احساسات افکار عمومی شد.

در این زمینه بسیاری از کاربران فضای مجازی خواهان پیگیری موضوع و بازداشت  فرد شکارچی از مسئولان قضایی و پلیس شدند.

سرانجام با پیگیری ماموران محیط زیست فردی که مرتکب تخلف شده بود شناسایی شد.

براساس گزارش‌ها بنا به دستور رئیس دادگاه عمومی و انقلاب بخش مرزن آباد پرونده شکارچی متخلف خارج از نوبت رسیدگی شد.

 نادر سحرخیز سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالوس اظهار داشت:  شکارچی باید مدت هفت ماه زندانی می‌شد اما برابر قانون مجازات جایگزین حبس برای متخلف در نظر گرفته شد و طبق نظر دستگاه قضایی باید بیش از 500 ساعت خدمات رایگان به محیط زیست  ارائه کند که از جمله جمع‌آوری زباله در شهرستان بخشی از مجازات اوست.

این مسئول تصریح کرد: این حکم اولیه بوده که  بعد از قطعی شدن رای کیفری به طور مجدد کارشناس حقوقی علیه این شکارچی شکایت می‌کند و باید هزینه‌های ضرر و زیان به محیط زیست هم پرداخت شود.

سحرخیز گفت: بابت اسلحه کشف شده که متعلق به پدر این شکارچی بوده حدود 10 میلیون تومان دادگاه حکم صادر کرده و اسلحه به نفع دولت ضبط و ثبت می‌شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها