محدودیت‌ ترافیکی جاده شمال در آستانه تعطیلات عید فطر /ترافیک سنگین در جاده هراز و کندوان‌

کد خبر: 1284417

فرمانده پلیس راه مازندران با اعلام پرحجم بودن جاده هراز از یک‌طرفه شدن جاده کندوان از تهران به چالوس خبر داد.

محدودیت‌ ترافیکی جاده شمال در آستانه تعطیلات عید فطر /ترافیک سنگین در جاده هراز و کندوان‌

سرهنگ یدالله جهانتاب  با اشاره به اینکه اعمال محدودیت‌ ترافیکی در آستانه تعطیلات عید سعید فطر از امروز سه‌شنبه در محورهای مواصلاتی این استان شروع شده است، اظهار داشت: هم‌اکنون در محورهای مواصلاتی هراز و کندوان تردد پرحجم و ترافیک سنگین گزارش می‌شود.

وی با بیان اینکه از ساعت 14 عصر امروز به دلیل حجم این تردد جاده کندوان یک‌طرفه اعمال شد، افزود: این ترافیک سنگین موجب شد تا از ساعت 14 این جاده از تهران به سمت چالوس کامل یک‌طرفه دستور کار قرار گیرد.

فرمانده پلیس راه مازندران با اعلام اینکه تردد در جاده هراز نیز با حجم مسافران سنگین مواجه است، گفت: در صورت بار ترافیکی بالا و تشخیص بر کاهش این بار دستور یک‌طرفه بودن در این محور صادر می‌شود.

جهان تاب ادامه داد: هم‌اکنون تردد موتور سیکلت از محور‌های هراز، کرج - چالوس، فیروزکوه و  محور تهران - سمنان – مشهد و بالعکس به غیر تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک، انجام نمی‌شود.

جهانتاب با تاکید بر اینکه اعمال محدودیت‌های ترافیکی تا روز شنبه در جاده‌های مازندران انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط نامساعد جوی رانندگان و مسافران ضمن رعایت نکات ایمنی بهتر است با فاصله از مناطق کوهستانی تردد کنند و کمربند ایمنی خود را بسته و از صحبت با تلفن همراه هنگام رانندگی پرهیز کنند تا دچار سانحه رانندگی نشوند./تسنیم

 جاده هراز یک‌طرفه می‌شود

رئیس پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران از اعمال محدودیت تردد کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲ امروز تا ۲۵ فروردین ماه در محور هراز خبر داد و گفت: در صورت افزایش حجم سنگین بار ترافیکی محور هراز با هماهنگی پلیس راهور به صورت مقطعی یک طرفه خواهد شد.

سرهنگ ایرج کهریزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پردیس، با اشاره به آغاز سفرهای پایان هفته در آستانه عید سعید فطر، اظهار داشت: با توجه به افزایش حجم تردد و ترافیک در محور هراز تردد تمامی تریلی، کامیون و کامیونت به استثنای خودروهای حامل مواد سوختی و مواد فاسد شدنی از ساعت 12 تا ساعت 2 بامداد روز بیست و پنجم فروردین ماه ممنوع است و رانندگان می‌توانند از مسیر جایگزین محور فیروزکوه تردد کنند.

وی افزود: با توجه به افزایش ترافیک در صورت حجم سنگین بار ترافیکی محور هراز از جنوب به شمال و بلعکس با هماهنگی پلیس راهور استان مازندران به صورت مقطعی یک‌طرفه خواهد شد.

رئیس پلیس‌راه ویژه شرق استان، تصریح کرد: تردد در تمام محورهای هراز، فیروزکوه روان و در محور امام رضا (ع) گره ترافیکی مشاهده نمی‌شود، لذا رانندگان در محور امام رضا (ع) با توجه به افزایش تردد وسایل نقلیه مسافربری و عمومی قوانین راهنمایی و رانندگی را بیشتر رعایت کنند.

کهریزی یادآور شد: رانندگان در طول مسیر سفر خود فاصله طولی از خودرو جلویی خود را حفظ کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همکاران پلیس‌راه در تمامی محورهای مواصلاتی شرق استان تهران به صورت محسوس و نامحسوس حضور داشته تا در جهت برقراری ترافیکی ایمن، روان و بدون حادثه برای شهروندان نقش موثری داشته باشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها