ترافیک سنگین در محورهای شمالی تا پایان امشب/ موج بازگشت مسافرین از جمعه

کد خبر: 1284664

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها از ادامه‌دار بودن ترافیک سنگین در محورهای شمالی تا پایان امشب خبر داد و گفت: بار ترافیکی محورهای شمالی از روز جمعه در مسیر بازگشت مسافرین خواهد بود.

ترافیک سنگین در محورهای شمالی تا پایان امشب/ موج بازگشت مسافرین از جمعه

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها از ادامه‌دار بودن ترافیک سنگین در محورهای شمالی تا پایان امشب خبر داد و گفت: بار ترافیکی محورهای شمالی از روز جمعه در مسیر بازگشت مسافرین خواهد بود.

ایمان محرابی‌نیا مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اعلام اینکه از ساعت ۸ صبح محور چالوس (شمال به جنوب) مسدود است، گفت: بار ترافیکی در تمام محورهای شمالی از روز گذشته سنگین بود و این بار ترافیکی از روز جمعه در مسیر بازگشت مسافرین خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور در ادامه تاکید کرد: بار ترافیکی در محورهای شمالی تا پایان امشب ادامه‌دار خواهد بود و هم‌اکنون ۲ میلیون و ۹۵ هزار دستگاه خودرو در این محورها تردد داشته که نسبت به مشابه سال گذشته (۱۴۰۲) با کاهش ۱۲ درصدی مواجه بوده است.

وی گفت: از ابتدای آغاز سفرهای عید فطر ۱۷۰ هزار ماشین از استان تهران تخلیه داشته اما ۷۲ هزار دستگاه در استان مازندران و ۳۷ هزار دستگاه خودرو در استان گیلان انباشت خودرو ثبت شده است.

محرابی‌نیا افزود: علاوه بر محورهای شمالی، سایر محورهای همچون آزادراه تهران - کرج – قزوین حدفاصل شهرک جهان نما تا مهر ویلا، آزادراه قزوین – کرج محدوده‌های کمال شهر، حسین آباد و پایانه شهید کلانتری و استاندارد، محور فشم – تهران محدوده‌های کمرخانی و شمیران و گردنه قوچک، محور شهریار – تهران در برخی مقطع و محور آستارا – اردبیل محدوده تونل حیران ترافیک سنگین است.

وی در پایان عنوان کرد: برای راحتی مسافرین محورهای شمالی بهتر است زمان بازگشت خود را برنامه‌ریزی کنند تا هنگام بازگشت به مقصدهای خود بار ترافیکی ایجاد نکنند.

ثبت ۵۷میلیون سفرجاده‌ای/سفر به شمال ۸۰ درصد بیش از پیک نوروز است

رییس پلیس راهور فراجا با اعلام افزایش ۸۰ درصدی تردد وسایل نقلیه نسبت به پیک ایام نوروز طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: طی این مدت زمانی ۵۷ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی ثبت شده است.

‌به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سیدتیمور حسینی روز چهارشنبه اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع ترددهای ما در محورهای مواصلاتی از ایام نوروز نیز بیشتر بوده است و به طور نمونه در محور چالوس نسبت به پیک ترددی ایام نوروز تقریباً بیشتر از ۸۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه طبق برنامه از پیش تعیین شده محور چالوس از صبح امروز برای تخلیه بار ترافیکی و جلوگیری از ترافیک سنگین یک‌طرفه شده است، افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته مجموعاً ۵۷ میلیون تردد ثبت شده است که استان‌ها و محورهای شمالی کشور بیشترین حجم تردد را داشتند.

رئیس پلیس راهور فراجا اضافه کرد: در باقی محورهای مواصلاتی کشور نیز شاهد بار ترافیکی پرحجمی هستیم و تلاش پلیس راهور این است که با تدابیر مناسب حداقل معطلی را مردم در سفر و تعطیلات خود تجربه کنند.

به گفته سردار حسینی، هراز، چالوس، قزوین تهران و فیروزکوه بیشترین حجم تردد را ثبت کردند اما از روز گذشته در محورهای تهران- کرج- قزوین و تهران- قم نیز شاهد تردد پرحجم بودیم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها