امدادرسانی به ۲۵ هزار سیل زده در ۹ استان

کد خبر: 1286605

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به حضور بیش از 1200 امدادگر در عملیات سیل و آبگرفتگی ۹ استان، از امدادرسانی به بیش از ۲۵ هزار نفر خبر داد.

امدادرسانی به ۲۵ هزار سیل زده در ۹ استان

بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی از ٢٧ فروردین تا اول اردیبهشت ١٤٠٣ و تا ساعت ٠٥:٣٠، گفت: در این مدت زمان نیاز به انجام عملیات امدادی در ٩ استان (اصفهان، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد) و ۵۶ شهرستان، احساس شد.

وی ادامه داد: امدادگران در ۹۳ مورد عملیات به ۲۵ هزار و ۶۰۵ نفر امدادرسانی کردند، ۲۵۲۳ نفر را اسکان اضطراری دادند و ۲۰۳ نفر را به مناطق امن، منتقل کردند.محمودی، با اشاره به حضور ۲۹۸ تیم امدادی، شامل ۱۲۳۰ امدادگر در عملیات کمک‌رسانی در سیل، افزود: آب تجمیع شده در ۱۷۷ واحد مسکونی تخلیه شد و ٣ اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان جاسک  با برپایی ٨٠ دستگاه چادر، برای افراد متاثر از سیل، برپا شد.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ٥٥٥ دستگاه چادر، ٥٨٣٠ تخته پتو، ٢٩٠٧ تخته موکت، ٨٤٩١ کیلوگرم نایلون، ١٨٥ ست بهداشتی، ٤٧١٥ بسته غذایی، ٢٤١٢ بطری آب معدنی، ٥٨٣٤ قوطی کنسروجات، ٣٨٠ قرص نان و ١٢٤٠ کیلوگرم برنج، توزیع شد.گفتنی است، امدادرسانی در ٤ استان (سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و هرمزگان) ادامه دارد./ فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها