۵۴ فوتی در تصادفات هفته آخر فروردین

کد خبر: 1286864

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به فوت ۵۴ نفر در حوادث ویژه ترافیکی در هفته پایانی فروردین ماه ۱۴۰۳ گفت: در این بازه زمانی ۱۱ نفر بر اثر غرق‌شدگی فوت کرده‌اند.

۵۴ فوتی در تصادفات هفته آخر فروردین

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به فوت ۵۴ نفر در حوادث ویژه ترافیکی در هفته پایانی فروردین ماه ۱۴۰۳ گفت: در این بازه زمانی ۱۱ نفر بر اثر غرق‌شدگی فوت کرده‌اند.

جعفر میعادفر با اشاره به حوادث ویژه هفته گذشته (25 تا 31 فروردین ماه) اظهار کرد: طی هفته‌ای که گذشت 509 مورد حادثه ویژه در سامانه ثبت حوادث مراکز هدایت عملیات و بحران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ثبت رسیده که نسبت به هفته ماقبل آن، از جهت تعداد حوادث شاهد کاهش 21 درصدی هستیم.

وی افزود: 164 مورد از این حوادث، حادثه ویژه ترافیکی و 345 مورد حادثه ویژه غیرترافیکی بوده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: طی این مدت 1394 نفر مصدوم و بیمار توسط تیم‌های بهداشتی و درمانی خدمات لازم را دریافت کرده‌اند و 178 نفر به دلیل شدت جراحات و بیماری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

میعادفر با بیان اینکه طی هفته گذشته 947 نفر در حوادث ویژه ترافیکی مصدوم شده‌اند، گفت: 837 نفر از مصدومان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اعزام، 110 نفر در محل حادثه درمان و متاسفانه 54 نفر فوت شدند. بیشترین حادثه ویژه ترافیکی ثبت شده در استان‌های کرمان، خراسان رضوی و آذربایجان غربی بوده است.

وی با بیان اینکه 4 درصد از سوانح ترافیکی ثبت شده نیز مربوط به حمل و نقل عمومی بوده است، گفت: 7 مورد حادثه ترافیکی مرتبط با حمل و نقل عمومی در هفته گذشته به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 86 نفر و فوت 5 نفر شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به مصدوم شدن 447 نفر در حوادث ویژه غیرترافیکی تصریح کرد: در هفته گذشته 26 مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط به آتش سوزی و انفجار ناشی از نشت گاز به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 59 نفر و فوت 8 نفر شده است.

میعادفر غرق شدگی را نیز جزو حوادث ویژه غیرترافیکی ثبت شده در هفته گذشته عنوان و بیان کرد: طی این بازه زمانی، 11 نفر بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست داده‌اند. همچنین در حوادث جوی هفته گذشته 17 نفر مصدوم شده و 13 نفر فوت کردند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها