ماجرای آغاز درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال از امروز

کد خبر: 1288229

طبق اعلام وزارت بهداشت، طرح درمان رایگان کودکان زیر هفت سال از سال گذشته برای اجرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

 ماجرای آغاز درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال از امروز

ظهر امروز، یکشنبه، خبری مبنی بر اجرای مصوبه درمان رایگان کودکان زیر هفت سال در رسانه‌ها منتشر شد؛ در این خبر که به نقل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد منعکس شده است، اعلام شد که رایگان شدن درمان کودکان زیر هفت سال از امروز در بیمارستان‌های دولتی اجرایی خواهد شد.

این در حالی است که طبق اعلام و ادعای قبلی وزارت بهداشت، درمان رایگان کودکان زیر 7 سال از اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است و بنابراین خبر فوق، مربوط به آغاز اجرای این طرح در استان یزد و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی یزد بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح جزئیات اجرای این طرح در بیمارستان‌های دولتی به تسنیم گفت: به‌پیشنهاد وزارت بهداشت و با تصویب و  ابلاغ دولت، در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و با استناد به بند الف ماده 9 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، همه خدمات بستری و سرپایی کودکان زیر 7 سال، به‌استثنای داروهای سرپایی در مراکز دولتی دانشگاهی از اسفندماه سال 1402 رایگان شده است.

پدرام پاک‌آیین افزود: سازمان‌های بیمه‌گر پایه مکلفند صددرصد تعرفه دولتی برای خدمات سرپایی و سرپایی فوریت‌های پزشکی شامل معاینه، آزمایشگاه، تصویربرداری و توان‌بخشی و همچنین خدمات بستری و بستری فوریت‌های پزشکی را پرداخت کنند.

براساس مصوبه هیئت دولت، مابه‌التفاوت هزینه دارو و ملزومات پزشکی تا سقف مورد تعهد سازمان‌های بیمه‌گر پایه و همچنین خدمات فاقد پوشش بیمه که جنبه درمانی دارند (خدمات ستاره‌دار) از محل ردیف 37 جدول شماره 9 قانون بودجه 1402 تأمین می‌شود./ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها