فردا سامانه بارشی جدید در کشور / هوای کدام استان ها بارانی خواهد شد؟ + نقشه

کد خبر: 1288327

امروز برای اکثر مناطق کشور جو آرامی پیش‌بینی می‌شود. فردا سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و بارش‌ها در ایلام، کرمانشاه، کردستان،‌ لرستان و جنوب آذربایجان غربی روی می‌دهد.

فردا سامانه بارشی جدید در کشور / هوای کدام استان ها بارانی خواهد شد؟ + نقشه

براساس آخرین اطلاعات هواشناسی، به‌تدریج از بعدازظهر چهارشنبه با ورود موج بارشی جدید به کشور، ناپایداری‌های جوی در استان‌های غربی، جنوب غربی آغاز می‌شود.

 براساس آخرین اطلاعات از سازمان هواشناسی، فردا (۹ اردیبهشت) در خراسان رضوی و خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان و فردا شب (۱۰ اردیبهشت) کاهش ملموس دما را خواهیم داشت.

خطر سیل در استان خوزستان

براساس این گزارش، چهارشنبه (۱۲ اردیبهشت) تا شنبه (۱۵ اردیبهشت) به تناوب بارش‌های بهاری استان خوزستان را فرا می‌گیرد.

حجم بارش‌ها در اکثر شهرهای استان قابل ملاحظه برآورد شده که میزان تقریبی بارش تجمعی در شهر شوش دانیال تا ۷۰ میلیمتر بارش پیش‌بینی شده است.

ورود موج بارشی جدید به کشور از اواخر وقت چهارشنبه

به‌تدریج از بعدازظهر چهارشنبه با ورود موج بارشی جدید به کشور، ناپایداری‌های جوی در استان‌های غربی، جنوب غربی و همچنین مناطقی از شمال غرب کشور آغاز می‌شود.

برای عصر چهارشنبه تا بامداد پنجشنبه که آغاز فعالیت موج بارشی است در بسیاری از نقاط غرب کشور شاهد بارش‌های نسبتاً شدیدی خواهیم بود که کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان در رأس شدت بارش‌ها خواهند بود.

همچنین استان بوشهر و جنوب استان فارس نیز طی این بازه زمانی شاهد بارش‌های شدیدی تحت تأثیر رطوبت گسیل شده دریای سرخ خواهند بود.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها