بازنگری و اصلاح قانون اداره مدارس غیردولتی/

کد خبر: 1289850

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی و فعالیت بیش از ۳۰۰۰ پایگاه بسیج دانش آموزی در مدارس غیر دولتی خبرداد و گفت: به منظور ارتقای فضای معنوی در میان دانش‌آموزان مدارس غیرانتفاعی نیز ۱۱ هزار محفل انس با قران نیز در مدارس کشوربرگزار شده است.


بازنگری و اصلاح قانون اداره مدارس غیردولتی/

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی و فعالیت بیش از ۳۰۰۰ پایگاه بسیج دانش آموزی در مدارس غیر دولتی خبرداد و گفت: به منظور ارتقای فضای معنوی در میان دانش‌آموزان مدارس غیرانتفاعی نیز ۱۱ هزار محفل انس با قران نیز در مدارس کشوربرگزار شده است.

احمد محمودزاده در گزارش عملکردی مهمترین اقدامات سال ۱۴۰۲ و برشی از برنامه‌های در دست اقدام سال جاری و گفت: در سال گذشته برنامه‌های سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش حول سه محور تقنینی، مدیرتی -سیاستی و مشارکتی با سایر سازمانها به سرانجام رسیده است.

 معاون وزیر آموزش و پرورش در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سیاستها و مأموریتهای ابلاغی رئیس جمهور و تاکیدات مقام عالی وزارت گفت: این سازمان هر ساله تمهیداتی را فراهم می کند تا اهداف و سیاستهای ابلاغی به منظور تحقق با جهت گیری و بسترسازی مناسب و استفاده از ظرفیت‌های حوزه به مرحله اقدام و عمل برسد.

محمود زاده در ادامه به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد این سازمان پرداخت و افزود: برنامه‌های عملیاتی سازمان در سال۱۴۰۲ حول سه محور تقنینی ، مدیریتی- سیاسی  و مشارکتی با سایر معاونتها و برگزاری کارویژه ها و رویدادهای مهم به مرحله اجرا رسیده است.

وی با اشاره به مهمترین خروجی‌های محور تقنینی بیان کرد: در این خصوص کارهای فراوان و اثربخشی انجام شده است که می توان به مهمترین آنها از جمله بازنگری و اصلاح قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی به منظور تثبیت و افزایش حمایت از حقوق مؤسسین، معلمین و رفع ضعفهای موجود ، تدوین طرح و پیگیری تصویب واگذاری آموزش بزرگسال در بستر الکترونیک به مدارس مجازی  ،بازنگری اصلاح آیین نامه استقرارمدارس و مراکز غیردولتی  مناطق، نواحی و محلات مختلف که منجربه تفکیک شرایط نوسازی برای ساختمان های استیجاری،خریداری و احداثی می شود، اشاره کرد.

 معاون وزیر آموزش و پرورش  در ادامه به محورهای شاخص مدیریتی -سیاسیتی پرداخت و گفت: مدیریت راهبردی سرمایه انسانی، توانمندسازی، پیگیری حقوق و بیمه و دستمزد معلمان مدارس غیردولتی، سنجش صلاحیت  و شایستگی عمومی، تخصصی و حرفه‌ای، تغییر ساختار الگوی شهریه مطابق با قانون، اعطای گواهینامه معتبر توسط دانشگاه فرهنگیان، ریل گذاری مواد قانونی رها شده  از جمله توسعه کمی و کیفی مدارس غیرانتفاعی و... از بارزترین اقدامات محور مدیریتی – سیاستی در سال گذشته بوده است.

محمودزاده به برنامههای مشارکتی محقق شده با رویکرد کنشگری سازمان پرداخت و افزود: در این حوزه به فعالیتهای متعددی از جمله مهندسی کیفیت و استناد به مرجعیت معلم و کتاب و کلاس درس و فعالیت های تربیتی و فرهنگی به صورت ویژه پرداخته شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش  بیان کرد :در کنار فعالیت های فوق در سال گذشته ۷ کارویژه  از جمله جشنواره آفرینو، رویداد ملی زبان های خارجی، تک نگاشته‌های میز هیات دولت و ... نیز به سرانجام رسیده است.

محمود زاده ضمن تاکید بر افزایش فعالیتهای تربیتی و فرهنگی از راه اندازی و فعالیت بیش از از ۳۰۰۰ پایگاه بسیج دانش آموزی در مدارس غیر دولتی خبرداد و گفت: به منظور ارتقای فضای معنوی در میان دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی نیز  ۱۱ هزار محفل انس با قران نیز در مدارس کشوربرگزار شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش به راه اندازی مجازی پویش‌های دانش آموزی اشاره کرد و گفت: همزمان با برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان سال گذشته، این سازمان اقدام به راه اندازی پویش دانش آموزی با هدف افزایش مشارکت هرچه بیشتر دانش آموزان و جامعه بزرگ فرهنگیان اقدام کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمودزاده افزود: این سازمان ضمن استمرار برنامه‌های عملیاتی شده  درسال گذشته ، برنامه‌های ویژه‌ای نیز برای سال جاری از جمله مدیریت راهبردی سرمایه‌انسانی، پیگیری تفاهم نامه‌ها، توسعه مدارس غیرانتفاعی، نکوداشت و اهتراز پرچم جمهوری اسلامی و پررنگ کردن فعالیت‌های تربیتی و اردویی در دست اقدام دارد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها